Nuk keni produkte në shportë

Provo

Ushqim i shëndetshëm

1-10 nga 18

Page:
 1. 1
 2. 2
 • Në cilat ushqime gjenden vitaminat kryesore për organizmin?

  Në cilat ushqime gjenden vitaminat kryesore për organizmin?

  Nëse mendoni se vitaminat mund t’i merrni pa rekomandimin e mjekut, gaboni, por shpesh herë është dhe më e komplikuar se kaq.

  Lexo më shumë 
 • Ç’ka Natyra krijon, me Nutribullet e shijon!

  Ç’ka Natyra krijon, me Nutribullet e shijon!

  Shumica e njerëzve që kërkojnë të ndihen mirë dhe në formë me trupin e tyre, nuk dinë nga t’ja nisin. Për fat të keq nuk ka një ilaç magjik apo çudibërës. Trupi jonë është gjatë gjithë kohës në punë duke u kujdesur për pamjen tonë të brendshme dhe të jashtme. Atij i nevojiten mbi 30 lloje të ndryshme vitaminash dhe mineralesh çdo ditë për të funksionuar më së miri. Jo të tëra këto vlera ushqimore mund të prodhohen nga vetë ai!

  Lexo më shumë 
 • Dëshironi të pastroni mushkëritë? Ja ushqimet që duhet përdorur!

  Dëshironi të pastroni mushkëritë? Ja ushqimet që duhet përdorur!

  Shumë njerëz në botë po vdesin nga kanceri i mushkërive. Për këtë arsye, mjekët u rekomandojnë të gjithë duhanpirësve të heqin dorë nga duhani.

  Ka mënyra të ndryshme për të pastruar mushkëritë nga katrani dhe toksina, kështu do të zvogëloni rrezikun e shfaqjes së infeksioneve. Disa ushqime mund të ndihmojnë që t’i pastroni paksa mushkëritë.

  Lexo më shumë 
 • Vetitë kuruese të portokallit

  Vetitë kuruese të portokallit

  Portokalli, është një frut i cili si pjesë e përmbajtjes së tij ka vitaminë C dhe shumë vitamina dhe minerale të tjera të rëndësishme, si hesperidin, një substancë që ndihmon gratë në parandalimin e kancerit të gjirit.

  Lexo më shumë 
 • 9 çajërat më të shëndetshëm për t’u konsumuar

  9 çajërat më të shëndetshëm për t’u konsumuar

  Një filxhan çaji na ndihmon gjithmonë gjatë kohës kur jemi të stresuar, të shqetësuar apo dhe të mërzitur! Ndoshta kjo është arsyeja pse (së bashku me kafen) çaji është pija më e preferuar nga të gjithë të punësuarit në të gjithë botën. Ju duhet pini çaj në vendin e punës për të qetësuar nervat, për arsye shëndetësore ose thjesht për të bërë një pushim për disa minuta, çajëra të caktuar me përmbajtje bimore mund t`ju sjellin përfitime të jashtëzakonshme shëndetësore!

  Lexo më shumë 
 • Ushqimet që na mbrojnë nga kanceri

  Ushqimet që na mbrojnë nga kanceri

  Më poshtë do të gjeni listën që përbëhet nga tetë ushqime të cilat sipas studimeve mbrojnë nga kanceri.

  Lexo më shumë 
 • 10 hapa të thjeshtë për të rritur detoksifikimin në trupin tuaj

  10 hapa të thjeshtë për të rritur detoksifikimin në trupin tuaj

  Detoksifikimi është proçesi natyral i eliminimit dhe neutralizimit të materialeve toksike nga qelizat, indet, organet dhe gjaku i organizmit të njeriut.

  Lexo më shumë 
 • Ha gjelber!

  Ha gjelber!

  Ha gjelber! Ka arsye se pse kjo po permendet shume koheve te fundit, e kjo eshte per shkak se ushqimet e gjelbra vertete jane nga ushqimet me te shendetshme ne planet. Keto 7 ushqime te shendetshme qe do t’i lexoni me poshte, jane plot me vitamina, minerale dhe antioksidues dhe shije te mire, keshtu qe patjeter duhet te ju gjesh vend ne tryezen e secilit.  

  Lexo më shumë 
 • 10 mënyra të ndryshme për të përgatitur ushqime të shijshme

  10 mënyra të ndryshme për të përgatitur ushqime të shijshme

  Dëshironi të shijoni ushqime të lehta gjatë verës, por thjesht nuk dini se çfarë duhet të gatuani? Ndiheni sikur ushqimi i shëndetshëm është shumë i shtrenjtë dhe nuk mund ta përballoni atë? Ne kemi gjetur një përbërës që përdoret në një numër të madh ushqimesh, është tmerrësisht i shëndetshëm dhe shumë i lirë. A doni të dini se cili është?

  Kos grek! U befasuat? Ky përbërës është me të vërtetë mrekullues dhe ju lejon të përgatitni pjata mahnitëse duke u kujdesur edhe për shëndetin tuaj. Provoni këto 10 ide!

  Lexo më shumë 
 • 10 ushqimet që nuk duhet të hani përpara se të stërviteni

  10 ushqimet që nuk duhet të hani përpara se të stërviteni

  Sigurisht, ka shumë ushqime që nuk duhet të hani para se të stërviteni, por shumica e tyre janë të dëmshme edhe nëse nuk planifikoni të shkoni në palestër. A e dini se ka edhe disa ushqime shumë të shëndetshme që nuk duhet të hahen para se të ushtroheni?
  Lexo më shumë 

1-10 nga 18

Page:
 1. 1
 2. 2