Nuk keni produkte në shportë

Provo

Frutat dhe perimet sipas sezonit

Ne të gjithë e dimë që frutat dhe perimet janë të rëndësishme për ne dhe shëndetin tonë. Nese ato konsumohen ne sezonin e tyre kane me shume shije dhe vlera ushqyese. Nuk jeni të sigurtë se çfarë të shtrydhni dhe kur? Tabela jonë do t'ju ndihmojë të shtrydhni gjatë gjithë vitit.

  JAN SHK MAR PRI MAJ QER KOR GUS SHT TET NEN DHJ
Molle              
Kivi              
Boronice                  
Manaferra                    
Portokall                
Ananas                  
Shalqi                
Shege                
Kumbull                      
Mare                    
Thana                    
Rrush                    
Limon                  
Luleshtrydhe                    
Qershi                    
Banane                  
Domate                
Kastravec                  
Spinaq                  
Karrota            
Panxhar            
Rubarb                  
Laker              
Brokoli                
Rrepa