Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY ME SUPER ULJE DERI NË 70% + 10% EXTRA

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

Tigan për salcë Titanium Legend

Photo
Video
-30%

Po gatuani perime, oriz, makarona apo një salcë? Tigani ynë është këtu për ta bërë jetën tuaj shumë më të lehtë. Me veshjen që nuk ngjit,  i fortë, rezistent dhe gjithashtu i lehtë në pastrim. Veshja rezistente ndaj nxehtësisë PPG Quantanium™ bllokon lagështinë dhe aromën, ndërsa doreza prej çeliku inox siguron që është e thjeshtë për t'u ngritur, edhe kur është plot. Permasa 16 cm.

Tigan për salcë Titanium Legend

Çmimi: 3,490 Lekë


Oferta: 2,440 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 36
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
Më shumë

Po gatuani perime, oriz, makarona apo një salcë? Tigani ynë është këtu për ta bërë jetën tuaj shumë më të lehtë. Me veshjen që nuk ngjit,  i fortë, rezistent dhe gjithashtu i lehtë në pastrim. Veshja rezistente ndaj nxehtësisë PPG Quantanium™ bllokon lagështinë dhe aromën, ndërsa doreza prej çeliku inox siguron që është e thjeshtë për t'u ngritur, edhe kur është plot. Permasa 16 cm.

Më shumë
Detajet e produktit
 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Nxehet 2 herë më shpejt

  Gatimi do të bëhet më shpejtë, pasi enët e gatimit Titanium Legend nxehen 2 herë më shpejt se enët e gatimit prej alumini.1

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Konsumi më i ulët i energjisë

  Enët e gatimit prej çeliku karboni nxehen më shpejt dhe në mënyrë të barabartë, e ruajnë nxehtësinë më gjatë dhe kanë deri në 50%2 më pak konsum të energjisë në pllakën e gatimit me induksion.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Thjeshtë një pikë vaj

  Gatuani shëndetshëm me me pak vaj ose yndyrë.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Nga soba në furrë

  Gatuani dhe piqni vetëm me një tenxhere falë dorezave çelik inoks.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Të përshtatshme për çdo lloj sobe

  Kombinimi perfekt i materialeve tradicionale dhe moderne lejon gatimin në të gjitha llojet e sobave.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Prodhuar në Spanjë

  Prodhimi vendor në BE zvogëlon gjurmën e karbonit.

Shijoni gatimin me tenxhere praktike të salcave

Kjo tenxhere me smalt me dorezë të gjatë është një superstar i kuzhinës së përditshme! Qoftë një vakt i mrekullueshëm për një ose dy persona, ushqim për fëmijë, apo thjesht ngrohja e supës, tigani ynë Delimano Titanium Legend do të jetë zgjedhja juaj e parë çdo herë. Falë një konstruksioni të veçantë, nxehtësia përhapet në mënyrë të barabartë dhe të butë për pjata të shijshme të mbushura me shije. Është koha për të bërë djathë, tërshërë, salcë domate, pudinga, krem dhe pjata të tjera pa frikë se mos digjen dhe ngjiten.

Delimano Titanium Legend Sauce Pan

Krijuar për të bërë përshtypje - me funksionalitet dhe pamje moderne

Recetat tuaja do të dalin gjithmonë perfekte falë bërthamës së çelikut të karbonit që siguron shpërndarje të barabartë të nxehtësisë dhe veshjes me tre shtresa të përforcuar me grimca titani që i bëjnë enët tona të gatimit rezistente dhe të forta.

Smalti i jep pamje premium me linja të drejta, moderne dhe është jashtëzakonisht tërheqës nga ana vizuale.

Delimano Titanium Legend Sauce Pan

Kombinim perfekt i materialeve tradicionale dhe moderne

Tigani i salcave Delimano Titanium Legend kombinon dy materiale cilësore:

 • Çeliku i karbonit i emaluar është material i besueshëm dhe i fortë që gjyshërit tanë e kanë përdorur për dekada. Është më i ndjeshëm ndaj nxehtësisë, që do të thotë se nxehet shpejt, në mënyrë më të barabartë pa pika të nxehta dhe e ruan nxehtësinë më gjatë. Veshja e jashtme e smaltit siguron qëndrueshmëri të zgjatur, rezistencë ndaj korrozionit dhe pamje të shkëlqyer pa u zbehur.
 • Veshja me shumë shtresa QuanTanium® është veshje me bazë uji, e përforcuar me grimca titani që qëndrojnë deri në 25.000 cikle testimi të gërryerjes. Kjo do të thotë se ofron rezistencë të jashtëzakonshme ndaj gërvishtjeve dhe konsumimit duke ruajtur vetitë e shkëlqyera jo ngjitëse - për brezat që do të vijnë.

Si është bërë veshja Titanium Legend?

 1. Veshje smalti

  Për të mbrojtur nga korrozioni dhe njollat.

 2. Baze çelik karbon

  Për përçueshmëri dhe shpërndarje optimale të nxehtësisë.

 3. Shtresa e parë

  I përforcuar me grimca me bazë titani

 4. Shtresa e mesme

  Me veshje përforcuese shtesë

 5. Shtresa e sipërme

  Për vetitë më të mira jo ngjitëse.

1
2
3
4
5
Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Forca Natyrore për Performancë Supreme

Titani njihet për raportin e tij të lartë të forcës ndaj peshës, duke forcuar kështu veshjen dhe duke ofruar rezistencë ndaj gërryerjes. Rezultati është një shtresë jongjitëse e qëndrueshme, rezistente ndaj gërvishtjeve, e cila mundëson gatimin me pak yndyrë vetëm me një pikë vaj.

Delimano Titanium Legend Sauce Pan

Tradita bashkohet me komoditetin

Për t'u siguruar që të shkëlqeni çdo herë, ne kemi shtuar receta për omleta dhe biftek në pjesën e poshtme të tiganëve, por mund të premtojmë se me tiganët Titanium Legend çdo gjë do të shijojë dhe do të duket autentike pavarësisht se cila recetë përdorni.

Kur të keni mbaruar, thjesht vendosni tiganin Titanium Legend në lavastovilje për një pastrim të lehtë.

Delimano Titanium Legend Sauce Pan

1 I duhen 2'15'' tiganit për skuqje DELIMANO® Titanium Legend për të arritur temperaturën 220°C në nivelin 9 në pllakën e gatimit me induksion, krahasuar me tiganin prej alumini, i cili kërkon 7'14'' për të arritur atë temperaturë në pllakën me induksion.

2 Kur përdorni tiganin DELIMANO® Titanium Legend në krahasim me përdorimin e tiganit alumini me fund të plotë me induksion (39%) dhe fund me induksion me pika (47%) në nivelin 6 të temperaturës në pllakën e gatimit me induksion.

Informacione Shtesë

Hapi drejt qëndrueshmërisë

Niveli i konsumit të ujit për prodhimin e enëve tona të gatimit është 80% më i ulët se në vitin 2018 dhe 70% e mbeshtjelljes së paketimit është bërë nga materiale të ricikluara. Bërthama prej çeliku karboni dhe veshja me 3 shtresa me bazë uji janë bërë pa PFOA. Prodhimi vendor në Spanjë redukton gjurmën e karbonit.

Delimano Titanium Legend Sauce Pan

Informacione rreth produktit

 • Diametri: 16 cm
 • Trashësia: 1.5 mm
 • Lartësia 7.3 cm
 • I përshtatshëm për çdo lloj sobe, edhe ato me induksion
 • Mund të përdoren edhe në furrë
 • Mund të lahet në lavastovilje
 • Prodhuar pa PFOA
Delimano Titanium Legend Sauce Pan

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star