Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY ME SUPER ULJE DERI NË 70% + 10% EXTRA

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

Tenxhere Titanium Legend

Photo
Video
-30%

Gatuani duke buzëqeshur – kjo tenxhere me pamje të bukur dhe me cilësi të lartë, është bërë për të përsosur pjatat e shijshme që duan edhe një dorë finale në furrë. E bërë me shtresë të besueshme PPG Quantanium™, shumë rezistente ndaj gërvishtjeve, djegies ose ngjitjes, gatimi dhe pjekja me këtë tenxhere të dobishme nuk do të jetë gjë tjetër veçse kënaqësi. E disponueshme në përmasë 20 cm dhe 24 cm.

Tenxhere Titanium Legend

Çmimi: Nga 4,490 Lekë Deri në


Oferta: Nga 3,140 Lekë Deri në

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 36
Për më shumë zgjidhni një opsion.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
Më shumë

Gatuani duke buzëqeshur – kjo tenxhere me pamje të bukur dhe me cilësi të lartë, është bërë për të përsosur pjatat e shijshme që duan edhe një dorë finale në furrë. E bërë me shtresë të besueshme PPG Quantanium™, shumë rezistente ndaj gërvishtjeve, djegies ose ngjitjes, gatimi dhe pjekja me këtë tenxhere të dobishme nuk do të jetë gjë tjetër veçse kënaqësi. E disponueshme në përmasë 20 cm dhe 24 cm.

Më shumë
Detajet e produktit
 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Nxehet 2 herë më shpejt

  Gatimi do të bëhet më shpejtë, pasi enët e gatimit Titanium Legend nxehen 2 herë më shpejt se enët e gatimit prej alumini.1

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Konsumi më i ulët i energjisë

  Enët e gatimit prej çeliku karboni nxehen më shpejt dhe në mënyrë të barabartë, e ruajnë nxehtësinë më gjatë dhe kanë deri në 50%2 më pak konsum të energjisë në pllakën e gatimit me induksion.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Thjeshtë një pikë vaj

  Gatuani shëndetshëm me me pak vaj ose yndyrë.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Nga soba në furrë

  Gatuani dhe piqni vetëm me një tenxhere falë dorezave çelik inoks.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Të përshtatshme për çdo lloj sobe

  Kombinimi perfekt i materialeve tradicionale dhe moderne lejon gatimin në të gjitha llojet e sobave.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Prodhuar në Spanjë

  Prodhimi vendor në BE zvogëlon gjurmën e karbonit.

Tenxhere e fortë për të gjitha recetat e familjes suaj

Madhësia ideale për të ushqyer me lehtësi të gjithë familjen, kjo tenxhere Delimano Titanium Legend 20 cm ose 24 cm është e mbushur me veçori për të siguruar rezultate fantastike gatimi sa herë që e përdorni. E bërë nga çeliku karboni i smaltuar i fortë, tenxherja është super elegante, e sigurt që do të qëndrojë rehat në çdo kuzhinë të stilit modern ose bashkëkohor.

Delimano Titanium Legend Casserole

Provoni receta të panumërta me lehtësi

Ja pse nuk ka kufizime kur bëhet fjalë për të eksperimentuar me receta të reja ose për t'iu përmbajtur atyre tradicionale të provuara. Baza e çelikut të karbonit, që siguron shpërndarje të barabartë të nxehtësisë, është e kombinuar me veshje me tre shtresa të përforcuar me grimca titani që i bëjnë enën tonë të gatimit rezistente dhe të forta.

Smalti në pjesën e fundit i jep asaj pamje premium me linja të drejta, moderne dhe është jashtëzakonisht tërheqëse vizualisht.

Delimano Titanium Legend Casserole

Kombinim perfekt i materialeve tradicionale dhe moderne

Tenxherja Delimano Titanium Legend kombinon dy materiale cilësore:

 • Çeliku i karbonit i emaluar është material i besueshëm dhe i fortë që gjyshërit tanë e kanë përdorur për dekada. Është më i ndjeshëm ndaj nxehtësisë, që do të thotë se nxehet shpejt, në mënyrë më të barabartë pa pika të nxehta dhe e ruan nxehtësinë më gjatë. Veshja e jashtme e smaltit siguron qëndrueshmëri të zgjatur, rezistencë ndaj korrozionit dhe pamje të shkëlqyer pa u zbehur.
 • Veshja me shumë shtresa QuanTanium® është veshje me bazë uji, e përforcuar me grimca titani që qëndrojnë deri në 25.000 cikle testimi të gërryerjes. Kjo do të thotë se ofron rezistencë të jashtëzakonshme ndaj gërvishtjeve dhe konsumimit duke ruajtur vetitë e shkëlqyera jo ngjitëse - për brezat që do të vijnë.

Si është bërë veshja Titanium Legend?

 1. Veshje smalti

  Për të mbrojtur nga korrozioni dhe njollat.

 2. Baze çelik karbon

  Për përçueshmëri dhe shpërndarje optimale të nxehtësisë.

 3. Shtresa e parë

  I përforcuar me grimca me bazë titani

 4. Shtresa e mesme

  Me veshje përforcuese shtesë

 5. Shtresa e sipërme

  Për vetitë më të mira jo ngjitëse.

1
2
3
4
5
Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Forca Natyrore për Performancë Supreme

Titani njihet për raportin e tij të lartë të forcës ndaj peshës, duke forcuar kështu veshjen dhe duke ofruar rezistencë ndaj gërryerjes. Rezultati është një shtresë jongjitëse e qëndrueshme, rezistente ndaj gërvishtjeve, e cila mundëson gatimin me pak yndyrë vetëm me një pikë vaj.

Delimano Titanium Legend Casserole

Tradita bashkohet me komoditetin

Tenxherja përfshin dorezë prej çeliku inoks, kështu që mund ta përdorni edhe në furrë. Tenxheret në pjesën e poshtme përmbajnë recetë të veçantë për supë klasike me mish viçi dhe supë me hudhra.

Kur të keni mbaruar, thjesht vendosni tenxheren Titanium Legend në lavastovilje për një pastrim të lehtë.

Delimano Titanium Legend Casserole

1 I duhen 2'15'' tiganit për skuqje DELIMANO® Titanium Legend për të arritur temperaturën 220°C në nivelin 9 në pllakën e gatimit me induksion, krahasuar me tiganin prej alumini, i cili kërkon 7'14'' për të arritur atë temperaturë në pllakën me induksion.

2 Kur përdorni tiganin DELIMANO® Titanium Legend në krahasim me përdorimin e tiganit alumini me fund të plotë me induksion (39%) dhe fund me induksion me pika (47%) në nivelin 6 të temperaturës në pllakën e gatimit me induksion.

Informacione Shtesë

Hapi drejt qëndrueshmërisë

Niveli i konsumit të ujit për prodhimin e enëve tona të gatimit është 80% më i ulët se në vitin 2018 dhe 70% e mbeshtjelljes së paketimit është bërë nga materiale të ricikluara. Bërthama prej çeliku karboni dhe veshja me 3 shtresa me bazë uji janë bërë pa PFOA. Prodhimi vendor në Spanjë redukton gjurmën e karbonit.

Këshillë profesionale: Mos i hidhni perimet e vjetra, përdorni ato për të bërë supë të shijshme.

Delimano Titanium Legend Casserole

Informacione rreth produktit

 • Diametri: 20 cm dhe 24 cm
 • Trashësia: 1.5 mm
 • Lartësia e pjesëve anësore: 9 cm and 10,9 cm
 • Të përshtatshme për çdo lloj sobe, edhe ato me induksion
 • Mund të përdoren edhe në furrë
 • Mund të lahen në lavastovilje
 • Prodhuar pa PFOA
Delimano Titanium Legend Casserole

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star