WINTER SALES DERI NË -55% ULJE

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE - Deri në 6.02.2023

Deri në 6.02.2023

 
[banner_timer]
 

Tavë për pizza Stone Legend Mediterraneo

Photo
Video
-50%

Mënyra ideale për të gatuar picën tuaj në perfeksion ështe kjo tavë për pica me material çelik karbon dhe smalt ka një shtresë Quantanium jo ngjitëse që do t'i japë fund vështirësive tuaja për pregatitjen e pizzave. Tava është në përmase 32 cm.

Tavë për pizza Stone Legend Mediterraneo

Çmimi: 3,990 Lekë


Oferta: 1,990 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 36
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
Më shumë

Mënyra ideale për të gatuar picën tuaj në perfeksion ështe kjo tavë për pica me material çelik karbon dhe smalt ka një shtresë Quantanium jo ngjitëse që do t'i japë fund vështirësive tuaja për pregatitjen e pizzave. Tava është në përmase 32 cm.

Më shumë
Detajet e produktit

Pica perfekte me tavën Mediterraneo: Një mrekulli që nuk ngjit!

Piqni pica të shijshme, perfekte me ndihmën e tavës për pica Delimano Stone Legend Mediterraneo. Me material çelik karbon dhe smalt dhe është i veshur me veshjen Quantanium të përforcuar me grimca guri. Ngjyra tërheqëse përshtatet në mënyrë të përkryer në çdo ambient kuzhine dhe ju mund ta vendosni picën e sapo gatuar në pjatën tuaj të darkës së bashku me taven.

Tava e picës ka shumë përdorime. Mund ta përdorni atë për të përgatitur pica të shijshme të rrumbullakta, por edhe për disa gatime të tjera në furrë, si p.sh.

 • fokaçe,
 • brusketa,
 • byrek,
 • gatime të tjera furre që duan tava të cekta

Baza e tavës: Kombinim i smaltit dhe çelikut të karbonit

Klasik në stilin e tij retro, kjo tavë me pamje tradicionale për pica është bërë nga çeliku i karboni i veshur me smalt që do të thotë se nxehet shpejt dhe në mënyrë të barabartë. I projektuar kryesisht për pjekje, është e sigurt për tu përdorur në furrë deri në 230C dhe për këtë arsye i përsosur për pjekjen e të gjitha llojeve të brumit.

Tava do t'ju bëjë përshtypje me karakteristikat e saj:

 • Është e fortë por sipërfaqja e lëmuar dhe jo poroze nuk do të lërë asgjë të ngjitet,
 • Është kimikisht rezistente dhe 100% e riciklueshme,
 • Është e qëndrueshme dhe rezistente ndaj gërvishtjeve, kështu që mund ta përdorni për shumë vite,
 • Është e lehtë për t'u pastruar,
 • Nuk mund të digjet.

Veshje 100% jo ngjitëse

Quantanium është një shtresë jashtëzakonisht e fortë e cila imiton gatimin në gurë të vërtetë, pasi përmban grimca të vërteta guri. Grimcat e gurit e dërgojnë nxehtësinë në ushqim gradualisht, kështu që lagështia natyrale, vitaminat dhe aroma qëndrojnë të mbyllura, të ruajtura mirë brenda ushqimit. Grimcat e gurit i japin ushqimit shijen tradicionale sikur gjithçka është gatuar në gurë të vërtetë.

Quantanium është 4,7 herë më i qëndrueshëm dhe 2 herë më rezistent ndaj gërvishtjeve në krahasim me veshjet e tjera që përdoren për enët e kuzhinës. Është gjithashtu jashtëzakonisht i fortë, kështu që nuk do të konsumohet me kalimin e kohës dhe nuk do të gërvishtet kurrë edhe nëse përdoret me enë metalike.

Sipërfaqe gatimi e shëndetshme

Veshja Quantanium është me bazë uji, e shëndetshme dhe miqësore me mjedisin. Të gjitha materialet janë jo toksike dhe 100% pa PFOA, kështu që asnjë kimikat i dëmshëm nuk mund të hyjë në ushqimin tuaj. Veshja jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjeve nuk lejon depërtimin e kimikate në ushqimin tuaj siç bëjnë disa PTFE.

Sipërfaqe 100% jo ngjitëse

Pastrimi i eneve me material Quantanium është shumë i lehtë. Ju madje mund të piqni picën tuaj vetëm me pak vaj dhe sipërfaqja jo ngjitëse do të sigurojë që brumi juaj të mos ngjitet kurrë. Pas pjekjes, thjesht vendoseni në makinë larëse enësh ose lajeni me pak ujë të nxehtë dhe detergjent enësh.

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star