Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY ME SUPER ULJE DERI NË 70% + 10% EXTRA

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

Tigan Krepash Titanium Legend 26 cm

Photo
Video
-30%

Dimër, verë, mëngjes apo pasdite, krepat janë gjithmonë një ide e mirë! Me këtë tigan krepash të veshur me QuanTanium™ ju mund të rrotulloni petullat ose krepat më të shijshme gjatë gjithë vitit në çdo lloj sobë, duke përfshirë induksionin. Dizajni i sofistikuar dhe materialet e qëndrueshme e bëjnë këtë tigan një pjesë të domosdoshme të kuzhinës tuaj. Dorezë bakeliti për trajtimin e sigurt. Diametri 26 cm.

Tigan Krepash Titanium Legend 26 cm

Çmimi: 3,990 Lekë


Oferta: 2,790 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 36
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
Më shumë

Dimër, verë, mëngjes apo pasdite, krepat janë gjithmonë një ide e mirë! Me këtë tigan krepash të veshur me QuanTanium™ ju mund të rrotulloni petullat ose krepat më të shijshme gjatë gjithë vitit në çdo lloj sobë, duke përfshirë induksionin. Dizajni i sofistikuar dhe materialet e qëndrueshme e bëjnë këtë tigan një pjesë të domosdoshme të kuzhinës tuaj. Dorezë bakeliti për trajtimin e sigurt. Diametri 26 cm.

Më shumë
Detajet e produktit
 • Delimano Titanium Legend Pancake Pan

  Thjeshtë një pikë vaj

  Gatuani shëndetshëm me më pak vaj ose yndyrë.

 • Delimano Titanium Legend Casserole

  Konsumi më i ulët i energjisë

  Enët e gatimit prej çelik karboni nxehen më shpejt dhe në mënyrë të barabartë, e ruajnë nxehtësinë më gjatë dhe kanë deri në 50% 1 më pak konsum të energjisë në pllakën e gatimit me induksion.

 • Delimano Titanium Legend Pancake Pan

  Më i rëndë

  Ky tigan krepash është 22%2 më i rëndë.

 • Delimano Titanium Legend Pancake Pan

  Gatim në temperaturë të ulët

  Për rezultate më të mira dhe jetëgjatësi gatuajeni në nxehtësi të ulët deri në mesatare.

 • Delimano Titanium Legend Pancake Pan

  Prodhuar ne Spanjë

  Prodhimi vendor në BE zvogëlon gjurmën e karbonit.

 • Delimano Titanium Legend Pancake Pan

  Të përshtatshme për çdo lloj sobe

  Kombinimi perfekt i materialeve tradicionale dhe moderne lejon gatimin në të gjitha llojet e sobave.

Tigan krepash që e miratojnë të gjitha gjyshet

Pancakes amerikane me boronica ose krepa të holla me marmelatë ose çokollatë - zgjedhja është e gjitha e juaja! Çfarëdo që të pëlqeni, ky tigan i emaluar i krepave prej çeliku të karbonit është pikërisht ajo që ju nevojitet për të përgatitur një mëngjes të bollshëm, ëmbëlsira pasdite ose darkë të shijshme. Falë shtresës së ulët anësore dhe jo ngjitëse, ju mund t'i ktheni dhe transferoni lehtësisht petullat nga tigani në pjatën tuaj.

Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Krijuar për të bërë përshtypje - krepa perfekt dhe pamje moderne

Krepat do të jetë gjithmonë perfekte falë tiganit me material çelik karbon që siguron shpërndarje të barabartë të nxehtësisë, e kombinuar me veshjen me tre shtresa të përforcuar me grimca titani, e bën tiganin tonë rezistent dhe të fortë.

Por ju dhe të ftuarit tuaj nuk do të mbeteni të impresionuar vetëm nga shija e pasur e krepave. Fundi i smaltit jep pamje premium me linja të drejta, moderne dhe është jashtëzakonisht tërheqës nga ana vizuale. Me diametër 26 cm, ky tigan është gjithashtu më i madhe se shumë tigan të tjera.

Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Kombinim perfekt i materialeve tradicionale dhe moderne

Tigani i krepave Delimano Titanium Legend kombinon dy materiale të nivelit të lartë:

 • Çeliku i karbonit i emaluar është material i besueshëm dhe i fortë që gjyshërit tanë e kanë përdorur për dekada. Është më i përgjegjshëm ndaj nxehtësisë, që do të thotë se nxehet shpejt, në mënyrë më të barabartë pa pika të nxehta dhe e ruan nxehtësinë më gjatë. Veshja e jashtme e smaltit siguron qëndrueshmëri të zgjatur, rezistencë ndaj korrozionit dhe pamje të shkëlqyer pa u zbehur.
 • Veshja me shumë shtresa QuanTanium® është veshje me bazë uji, e përforcuar me grimca titani që qëndrojnë deri në 25.000 cikle testimi të gërryerjes dhe lëshimit të lagësht. Kjo do të thotë se ofron rezistencë të jashtëzakonshme ndaj gërvishtjeve dhe konsumit duke ruajtur vetitë e shkëlqyera jo ngjitëse - për brezat që vijnë.

Si është bërë veshja Titanium Legend?

 1. Veshje smalti

  Për të mbrojtur nga korrozioni dhe njollat.

 2. Baze çelik karbon

  Për përçueshmëri dhe shpërndarje optimale të nxehtësisë.

 3. Shtresa e parë

  I përforcuar me grimca me bazë titani

 4. Shtresa e mesme

  Me veshje përforcuese shtesë

 5. Shtresa e sipërme

  Për vetitë më të mira jo ngjitëse.

1
2
3
4
5
Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Forca Natyrore për Performancë Supreme

Titani njihet për raportin e tij të lartë të forcës ndaj peshës, duke forcuar kështu veshjen dhe duke ofruar rezistencë ndaj gërryerjes. Rezultati është një shtresë jongjitëse e qëndrueshme, rezistente ndaj gërvishtjeve, e cila mundëson gatimin me pak yndyrë vetëm me një pikë vaj.

Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Tradita takohet me komoditetin

Për t'u siguruar që krepat tuaja të shkëlqejnë çdo herë, ne kemi shtuar recetën tonë të preferuar në pjesen e poshtme të tiganit, në mënyrë që t'i keni në dispozicion kur është e nevojshme. Fëmijët e duan absolutisht!

Kur grumbulli juaj i krepave është mjaft i madh, thjesht vendoseni tiganin në makinë larëse enësh për një pastrim të lehtë dhe shijoni krepat tuaja të preferuara.

Delimano Titanium Legend Pancake Pan

1 Kur përdorni tiganin DELIMANO® Titanium Legend në krahasim me përdorimin e tiganit alumini me fund të plotë me induksion (39%) dhe fund me induksion me pika (47%) në nivelin 6 të temperaturës në pllakën e gatimit me induksion.

2 Krahasuar me tiganet e tjerë për krepa Delimano.

Informacione Shtesë

Hapi drejt qëndrueshmërisë

Niveli i konsumit të ujit për prodhimin e enëve tona të gatimit është 80% më i ulët se në vitin 2018 dhe 70% e mbeshtjelljes së paketimit është bërë nga materiale të ricikluara. Bërthama prej çeliku karboni dhe veshja me 3 shtresa me bazë uji janë bërë pa PFOA. Prodhimi vendor në Spanjë redukton gjurmën e karbonit.

Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Informacione Teknike

 • Diametri: 26 cm
 • Doreza të sigurta në prekje Bakeliti (jo për në furrë)
 • Trashësia: 1.8 mm
 • Lartesia: 1.7 cm
 • E pershtatshme per cdo lloj sobe, edhe ato me induksion
 • Lahet ne lavastovilje
 • Materiale jo-toksike pa PFOA
Delimano Titanium Legend Pancake Pan

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star