Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY ME SUPER ULJE DERI NË 70% + 10% EXTRA

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

Starter Set Stone Legend Classic

Photo
Video
-30%

Skuqini, kavardisni dhe gatuani një gamë të gjerë pjatash, të mëdha apo të vogla, me setin Delimano Stone Legend Classic. Çdo gjë nga vezët për mëngjes deri te darka e plotë, asgjë nuk do të ngjitet, madje edhe pjatat më të vështira për t'u gatuar. Ky set esencial i tiganëve për çdo kuzhinë është bërë nga bërthama eko smalt çelik që siguron qëndrueshmëri dhe ruajtje optimale të nxehtësisë. Përmasat: 20 cm dhe 28 cm.

Starter Set Stone Legend Classic

Çmimi: 5,990 Lekë


Oferta: 4,190 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 36
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
Më shumë

Skuqini, kavardisni dhe gatuani një gamë të gjerë pjatash, të mëdha apo të vogla, me setin Delimano Stone Legend Classic. Çdo gjë nga vezët për mëngjes deri te darka e plotë, asgjë nuk do të ngjitet, madje edhe pjatat më të vështira për t'u gatuar. Ky set esencial i tiganëve për çdo kuzhinë është bërë nga bërthama eko smalt çelik që siguron qëndrueshmëri dhe ruajtje optimale të nxehtësisë. Përmasat: 20 cm dhe 28 cm.

Më shumë
Detajet e produktit
 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set

  Nxehet deri në 2 herë më shpejt

  Arrin temperaturën e lartë më shpejt për të kursyer deri në 50% në energji1 dhe kohë2

 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set

  Gatuani me më pak vaj

  Mjafton vetëm një pikë vaj për të gatuar më shëndetshëm dhe për të kursyer koston e vajit

 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set

  Veshje jo ngjitëse

  Veshja jo ngjitëse siguron që edhe ushqimet me ngjitëse të mos ngjiten

 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set

  Veshje rezistente ndaj gërvishtjeve

  Përforcuar me grimca minerale natyrale për rezistencë dhe qëndrueshmëri më të mirë

Set tiganësh që mbulon të gjitha kërkesat tuaja, të mëdha dhe të vogla

Seti i tiganeve Delimano Stone Legend përbëhet nga dy tigane me dorezë bakelit të ftohtë në prekje, me diametër 20 cm dhe 28 cm – duke kombinuar të gjitha përfitimet e enë gatimi Stone Legend me madhësitë e dobishme që mbulojnë përgatitjen e shumicës së pjatave në shtëpinë tuaj nga vezë të shijshme dhe omëleta për mëngjes deri te skuqjet për gatimin e ushqimeve për festa familjare.

Këto enë gatimi me të vërtetë që kursejnë energji dhe kohë, bërë me bërthamë çeliku karboni të emaluar eko cilësor, shoqëruar me shtresë të shkëlqyer jongjitëse me 3 shtresa – kombinim perfekt për tiganisje vetëm me pak vaj për pjata më të lehta.

Delimano Stone Legend Classic Starter Set

Enë gatimi të besueshme me performancë të provuar

Miliona klientë janë kënaqur tashmë nga pamja elegante dhe performanca e enëve të gatimit Stone Legend. Është ndërtuar nga 8 shtresa materialesh të zgjedhura dhe të testuara me kujdes që plotësojnë njëra-tjetrën për të sjellë mënyrën më të shëndetshme të gatimit në kuzhinën tuaj.

Shtresat e veshjes së jashtme të smaltit dhe bërthama ECO smalt mbi çelik kujdesen për pamjen dhe shpërndarjen optimale të nxehtësisë:

 • Ruani më shumë lëndë ushqyese dhe kurseni energji ndërsa gatuani më shpejt dhe me efikasitet falë bërthamës së çelikut të karbonit.
 • Smalti është material higjienik, rezistent dhe i qëndrueshëm që konsiderohet si një nga materialet më të shëndetshme për të gatuar.

Shtresat e brëndshme PPG QuanTanium™ plotësojnë karakteristikat e jashtme dhe bërthamën, cilësi dhe deri në 10 herë jo ngjitëse.3

 • Mos lani ushqimin me vaj me idenë se ushqimi nuk do të ngjitet. Me Stone Legend Classic mund të gatuani vetëm me pak pikë vaj dhe asgjë nuk do të ngjitet falë veshjeve jongjitëse.
 • Grimcat e titanit forcojnë veshjen dhe zgjasin jetëgjatësinë e enëve të gatimit.
 • Shijoni shijen më autentike, si të bëra në gur të vërtetë, falë grimcave të gurit të shtuara në këto enë.

Si është Stone Legend Classic shtresë pas shtrese?

 1. Shtresë me ngjyrë smalt mbi çelik
 2. Shtresë bazë smalt mbi çelik
 3. Çeliku i karbonit me cilësi të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme e smaltit në çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme e smaltit në çelik
 6. Shtresa e parë e veshjes jo ngjitëse Quantanium®
 7. Shtresa e dytë e veshjes jo ngjitëse Quantanium® e përforcuar me titan dhe grimca guri të vërtetë
 8. Shtresa e tretë e veshjes jo ngjitëse Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Delimano Stone Legend Classic Starter Set

Një enë gatimi që ju e meritoni

Falë këtij kombinimi të materialeve të provuara tradicionale dhe moderne të testuara, enët e gatimit Stone Legend Classic nxehen deri në 2 herë më shpejt dhe e ruajnë nxehtësinë më gjatë. Këto ju mundësojnë të gatuani në temperatura më të ulëta4 dhe të reduktoni konsumin e energjisë deri në 50%1. Kjo do të thotë se ju do të kurseni në faturën tuaj të energjisë elektrike ose gazit dhe duke kursyer në faturat tuaja, kjo enë gatimi do të paguaj veten.5

 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set
 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set
 • Delimano Stone Legend Classic Starter Set
Informacione Shtesë

Informacione teknike

Seti përbëhet nga dy tigane me përmasa 20 cm dhe 28 cm.

 • Dorezat e bakelitit
 • I përshtatshëm për të gjitha pjanurat, duke përfshirë edhe induksionin
 • Mund të lahen në lavastovilje
 • Bërë pa PFOA
 • Prodhuar në Spanjë
Delimano Stone Legend Classic Starter Set

Kujdesi dhe pastrimi

Në çfarë nivlei nxehtësie duhet të gatuaj?

Ky produkt është projektuar që të jetë sa më efikas në energji, ndaj këshillojmë fuqimisht përdorimin e nivelit të ngrohjes së ulët deri në mesatare. Një nivel i lartë i nxehtësisë nuk këshillohet pasi kjo mund të dëmtojë produktin apo edhe pjanurën. Gjithmonë ngroheni produktin gradualisht dhe mos përdorni kurrë funksionin "boost". Asnjëherë mos e mbinxehni një produkt bosh.

Çfarë aksesorësh gatimi të përdor?

Për jetëgjatësi të veshjes, rekomandojmë përdorimin e enëve prej druri ose silikoni në vend të metalit. Shmangni prerjen direkt në enën e gatimit.

Si të pastroni enët tuaja të gatimit Stone Legend Classic?

Për të siguruar një jetë më të gjatë të produktit, ne rekomandojmë pastrimin e kësaj enë gatimi me dorë në vend të përdorimit të gjerë të makinës larëse për enë. Për të pastruar produktin, vendoseni nën ujë të rrjedhshëm dhe përdorni një sfungjer të butë dhe detergjent të butë. Falë veshjes jo ngjitëse do t'ju duhet vetëm pak detergjent dhe një sasi e vogël uji. Nuk ka nevojë për njomje paraprake.

Si të asgjësoni paketimin dhe produktin?

Paketimi i produktit mund të hidhet në koshin e letrës. Kur ky produkt nuk ju shërben më, ju lutemi depozitoni këtë enë gatimi në qendrën tuaj lokale të grumbullimit të mbeturinave.

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star