Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY ME SUPER ULJE DERI NË 70% + 10% EXTRA

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

Delimano Stone Legend Classic Maestro Set

Photo
Video
-43%

Skuqini, kavardisni dhe gatuani një gamë të gjerë pjatash, të mëdha apo të vogla, me setin Delimano Maestro Stone Legend Classic. Çdo gjë nga vezët për mëngjes deri te darka e plotë, asgjë nuk do të ngjitet, madje edhe pjatat më të vështira për t'u gatuar. BLI 5 Merr 10.

Delimano Stone Legend Classic Maestro Set

Çmimi: 27,900 Lekë


Oferta: 15,990 Lekë

Nga 14,990 Lekë Club5
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 36
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
Më shumë

Skuqini, kavardisni dhe gatuani një gamë të gjerë pjatash, të mëdha apo të vogla, me setin Delimano Maestro Stone Legend Classic. Çdo gjë nga vezët për mëngjes deri te darka e plotë, asgjë nuk do të ngjitet, madje edhe pjatat më të vështira për t'u gatuar. BLI 5 Merr 10.

Më shumë
Detajet e produktit
 • Delimano Stone Legend Classic Maestro Set

  Nxehet 2 herë më shpejt

  Arrin temperaturën e lartë më shpejt për të kursyer deri në 50% në energji1 dhe kohë2.

 • Delimano Stone Legend Classic Maestro Set

  Thjeshtë një pikë vaj

  Thjeshtë një pikë vaj është mjaftueshëm për të gatuar shëndetshëm.

 • Delimano Stone Legend Classic Maestro Set

  Veshje jo ngjitëse

  Veshja jo ngjitëse siguron që edhe enët më ngjitëse të mos ngjiten.

 • Delimano Stone Legend Classic Maestro Set

  Veshje rezistente ndaj gërvishtjeve

  Përforcuar me grimca minerale natyrale për rezistencë dhe qëndrueshmëri më të mirë

Edhe ushqimi më ngjitës thjesht rrëshqet

Skuqini, kavardisni dhe gatuani - me setin Stone Legend Classic me madhësi të bollshme, gjithçka është më e shpejtë dhe e thjeshtë. Do të gatuani vezë sy, omëletë të shijshme, biftek, tava te ndryshme, krepa, do të skuqni salmon ose biftek dhe do të bëni perime të skuqura me vetëm një pikë vaj, por plot shije autentike.

Falë veshjes së shkëlqyer që nuk ngjit dhe konstruksionit të fortë, mund të garantojmë që ky set do të jetë në përdorim gjatë gjithë kohës.

Delimano Stone Legend Classic Maestro Set

Enë gatimi të besueshme me performancë të provuar

Miliona klientë janë kënaqur tashmë nga pamja elegante dhe performanca e enëve të gatimit Stone Legend. Është ndërtuar nga 8 shtresa materialesh të zgjedhura dhe të testuara me kujdes që plotësojnë njëra-tjetrën për të sjellë mënyrën më të shëndetshme të gatimit në kuzhinën tuaj.

Shtresa në veshjen e jashtme të smaltit dhe bërthama ECO smalt në çelik kujdesen për pamjen e qëndrueshme dhe shpërndarjen optimale të nxehtësisë:

 • Ruani më shumë lëndë ushqyese dhe kurseni energji ndërsa gatuani më shpejt dhe me efikasitet falë bërthamës së çelikut të karbonit.
 • Smalti është material higjienik, rezistent dhe i qëndrueshëm që konsiderohet si një nga materialet më të shëndetshme për t'u gatuar.

Shtresat e brëndshme PPG QuanTanium™ plotësojnë shtresat e jashtme dhe bërthamën për të dhënë qëndrueshmëri, cilësi dhe deri në 10 herë veti jo ngjitëse më të qëndrueshme.3

 • Mos e lani ushqimin me vaj për t'u siguruar që ushqimi të mos digjet në sipërfaqe. Me Stone Legend Classic mund të gatuani vetëm me një pikë vaj dhe asgjë nuk do të ngjitet falë veshjes jo ngjitëse.
 • Grimcat e shtuara të titanit forcojnë veshjen dhe zgjasin jetëgjatësinë e enëve të gatimit.
 • Shijoni shijen më autentike, të bërë në gur, të dhënë nga grimcat e shtuara të gurit të vërtetë.

Si është Stone Legend Classic i ndërtuar shtresë pas shtrese?

 1. Shtresë me ngjyrë smalt mbi çelik
 2. Shtresë bazë smalt mbi çelik
 3. Çeliku i karbonit me cilësi të lartë
 4. Shtresa e parë e brendshme e smaltit në çelik
 5. Shtresa e dytë e brendshme e smaltit në çelik
 6. Shtresa e parë e veshjes jo ngjitëse Quantanium®
 7. Shtresa e dytë e veshjes jo ngjitëse Quantanium® e përforcuar me titan dhe grimca guri të vërtetë
 8. Shtresa e tretë e veshjes jo ngjitëse Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Delimano Stone Legend Classic Frypan

Një set gatimi gatimi që e meritoni

Falë këtij kombinimi të materialeve të provuara tradicionale dhe moderne të testuara, enët e gatimit Stone Legend Classic nxehen deri në 2 herë më shpejt dhe e ruajnë nxehtësinë më gjatë. Këto ju mundësojnë të gatuani në temperatura më të ulëta4 dhe të reduktoni konsumin e energjisë deri në 50%1. Kjo do të thotë se ju do të kurseni në faturën tuaj të energjisë elektrike ose gazit dhe duke kursyer në faturat tuaja, kjo enë gatimi do të paguaj veten.5

 • Delimano Stone Legend Classic Maestro Set
 • Delimano Stone Legend Classic Maestro Set
 • Delimano Stone Legend Classic Maestro Set
 

Përdorim praktik dhe ekonomik, pastrim i lehtë

Stone Legend Classic kombinon më të mirën e materialeve tradicionale dhe moderne, por kjo nuk do të thotë se ka nevojë për kujdes të veçantë. Për performancën më të mirë dhe jetëgjatësi të gjatë të kësaj ene gatimi, ju rekomandojmë ta ngrohni produktin gradualisht dhe të gatuani në nxehtësi të ulët deri në mesatare. Kjo do t'ju ndihmojë gjithashtu të kurseni energji.

Tani nuk do të lodheni si më parë në larjen e enëve dhe tiganëve – falë veshjes jo ngjitëse, i gjithë ushqimi, edhe i djegur, do të rrëshqasë menjëherë. Kështu, pastrimi është shumë i lehtë, mjafton ta fshini me një leckë të butë ose ta lani butësisht me pak sapun dhe ujë, pasi të ftohet. Kjo enë gatimi është gjithashtu e sigurt në larje enësh.

Delimano Stone Legend Classic Maestro Set

1 Kur përdorni tiganin DELIMANO® Stone Legend Classic në krahasim me përdorimin e tiganit prej alumini me fund të plotë me induksion (39%) dhe fund me induksion me pika (47%) në nivelin 6 të temperaturës në pllakën me induksion.

2 I duhen 2'15'' tiganit DELIMANO® Stone Legend Classic për të arritur temperaturën 220°C në nivelin 9 në pllakën me induksion, krahasuar me tiganin prej alumini me fund induksioni me pika që kërkon 7'14'' për të arritur atë temperaturë në induksion në pllakë gatimi.

3 Në krahasim me veshjet komerciale të përdorura gjerësisht.

4 Enët e gatimit Delimano Stone Legend Classic ju lejojnë të gatuani me nivele më të ulëta fuqie në pllakën e gatimit me induksion. Tigani Delimano Stone Legend Classic ruajti temperaturën e vajit mbi 200°C në nivelin 4 në pllakën e gatimit me induksion në një test 4-minutësh, krahasuar me tiganin prej alumini me fund ferromagnetik që mbante temperaturën e vajit mbi 200°C në nivelin 6.

5 Kur krahasohet me enët e gatimit prej alumini më të përdorura me të njëjtën madhësi dhe kushte gatimi të njëjta. Kur përdoret çdo ditë në soba elektrike me çmim mesatar të energjisë elektrike në vendet e zgjedhura të BE-së.

Informacione Shtesë

Në paketim përfshihet:

 • Tigan për skuqje 24 cm
 • Tigan krepash 24 cm
 • Tigan për skuqje 28 cm
 • Tenxhere 24 cm
 • Tave 28 cm
 • Tigan salce 16 cm
 • 4 x kapak 24/28cm

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star