Nuk keni produkte në shportë

Provo

Supë Franceze

Koha totale:

5 Min

Përbërësit:

• 1 lugë gjelle gjalpë
• 1 lugë gjelle vaj
• 5 qepë të prera hollë
• ¼ e qepës e integruar
• 1 lugë çaji kripë
• ¼ lugë çaji sheqer
• 125ml verë e bardhë
• 1.5l leëng mishi
• 3 lugë gjelle konjak
Për brumin
• 60g gjalpë
• 60g miell
Për Garniturë
• 12-24 feta buke
vaj ulliri
• 128g djathë Suedez i prerë në feta të holla

Pregatitja:

1. Hiqni kapakun, shtypni BUTONIN STEW dhe shtoni gjalpë dhe vaj. Skuqni qepën deri sa të zbutet pak (përafërsisht15 minuta). Shtoni kripë dhe sheqer duke i përzier deri sa qepët të skuqen për pak.
2. Në një tas të vogël përgatisni brumin duke përzier gjalpin me miellin.
3. Shtoni verë të bardhë, lëng mishi. Shtypni BUTONIN CANCEL.
4. Mbyllni kapakun dhe valvulën e lirimit të presionit. Shtypni BUTONIN SOUP dhe programojeni për 5 minuta.
5. Vendosni brumin në tenxheren MultiCooker dhe përzijeni. Hiqni kapakun, shtypni BUTONIN STEW dhe i zieni për pak minuta. Shtypni BUTONIN CANCEL dhe shtoni pak konjak dhe qepë.
6. Shërbehet me bukë dhe djathë Suedez.

Author : Delimano