Nuk keni produkte në shportë

Provo

Smoothie Portokall – Luleshtrydhe dhe banane

Ora e pregatitjes:

Tjetër

Koha totale:

Tjetër

Përbërësit:

Smoothie Portokall – Luleshtrydhe dhe banana

  • 1 portokall
  • 1 filxhan luleshtrydhe
  • 1 banane
  • 2 filxhan spinaq
  • ½ filxhan ujë
Pregatitja:

Luleshtrydhet janë të pasura me vitamin C, antioksidantë dhe magnez. Gjithashtu ato janë të pasura me potassium, acid folik, riboflavin, vitaminë B5, vitaminë B6, vitaminë K, acide yndyrore omega , magnesium. Vlerat ushqyese të cilat ndodhen tek luleshtrydhet ndihmojnë në parandalimin e artritit, janë anti-kancerogjene. Gjithashtu luleshtrydhet janë të mira për syte dhe ndihmojnë në parandalimin e problemeve me sytë.

Vendosni të gjithë përbërësit në gotën e madhe të Nutribullet dhe miksoni ato për 30 sekonda. Ju bëftë mirë!

Author :