Nuk keni produkte në shportë

Provo

Smoothie me shege

Ora e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
  • 8 gjethe spinaq
  • 1 filxhan shege
  • 1 banane
  • ½ limoni i shtydhur
  • 1 filxhan leng portokalli
  • 1 lugegjelle fara liri
  • Uje deri ne shenjen max
Pregatitja:

Dimri po afron dhe temperaturat e ulta tashmë janë prezente. Ju duhet më shumë vitamine C për tu mbrojtur nga gripi. Shega është e pasuruar me antioksidant dhe siguron 40% të dozës ditore të vitaminës C që është e nevojshme plus limoni dhe portokalli gjithashtu. Vendosni të gjithë përbërësit në gotën e madhe të NutriBullet dhe miksoni ato për 30 sekonda. Ju bëftë mirë!

Author :