Nuk keni produkte në shportë

Provo

Smoothie Kivi - Mollë

Ora e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
  • 2 kivi
  • 1 mollë
  • 2 filxhana spinaq (ose sallatë jeshile)
  • 1 karrotë
  • ½ filxhan ujë
Pregatitja:

Kivi është një frut i cili është i pasur me vitaminë C. Gjithashtu përmban vitaminë A (si beta-karroten), B6, E dhe K, magnezium, fosfor, koper dhe fibra dietikë. Farat e kivit përmbajnë acide yndyrore omega 3.

Vendosni të gjithë përbërësit në gotën e madhe të Nutribullet dhe miksoni ato për 30 sekonda. Ju bëftë mirë!

Author :