Nuk keni produkte në shportë

Provo

Byrek me mish dhe perime

Ora e pregatitjes:

20 minuta ose më pak

Koha totale:

20 minuta ose më pak

Përbërësit:
Pregatitja:

Hapi 1

Prisni një spec, 2 thelpinj hudhër, 1 qepë dhe 2 karrota. Skuqini në tigan të gjitha sëbashku. Më pas shtoni 1 kg mish dhe salçice shtëpie.

Shtoni 50gr ketchup, 60gr salce Worcestershire, pak kripë dhe 80gr verë të bardhë.

Gatuani mishin dhe zarzavatet sëbashku.

Hapi 2

Në një tenxhere me ujë dhe gjalp shtoni puren dhe me pas vendoseni mbi mishin dhe zarzavatet.

Piqeni në furrë me 200°C, rreth 20 minuta.

Author : Delimano