Besoje ose jo, Ulje mbi ulje! 10% Ulje në shportë.

Besoje ose jo, Ulje mbi ulje! 10% Ulje në shportë.

 
[banner_timer]
 

Tigan i thellë me kapak

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video

Përgatisni ushqime të skuqura në mënyrë të përsosur me këtë tigan me kapak. I bërë nga alumini 100% i ricikluar dhe i veshur me veshjen më të fundit jo-ngjitëse nga Whitford, ky tigan e bën gatimin e ushqimit aziatik autentik dhe argëtues. Është gjithashtu miqësore me mjedisin dhe i sigurt për tu larë në lavastovilje. Për të gjitha llojet e sobave. Përmasa 32 cm.

Tigan i thellë me kapak
6,990 Lekë
Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 36
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Përgatisni ushqime të skuqura në mënyrë të përsosur me këtë tigan me kapak. I bërë nga alumini 100% i ricikluar dhe i veshur me veshjen më të fundit jo-ngjitëse nga Whitford, ky tigan e bën gatimin e ushqimit aziatik autentik dhe argëtues. Është gjithashtu miqësore me mjedisin dhe i sigurt për tu larë në lavastovilje. Për të gjitha llojet e sobave. Përmasa 32 cm.

Më shumë
Detajet e produktit

Veshje që nuk gërvishtet për rezultate perfekt çdo herë

Green Planet Wok me kapak është e veshur me veshjen PPG Eclipse HB të përforcuar me pluhurat e diamantit, më e reja nga veshjet PPG. Është me bazë uji dhe është bërë pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol ...) për të kontribuar në mbrojtjen e mjedisit.

Është jashtëzakonisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe nuk ngjit, kështu që ju mund të bëni vezë, omëletë ose ndonjë pjatë tjetër me vetëm një pikë vaj. Pas gatimit, pastrimi është shumë i lehtë.

 • Delimano Green Planet

  Pothuajse 12x qëndrueshmëri më e mirë e veshjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në 15x më shumë rezitente ndaj ngjitjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në 2,5x më shumë rezistente ndaj gërvishtjeve*

 • Delimano Green Planet

  100% alumin i ricikluar

*Në krahasim me veshjet e tjera të tregtuara gjerësisht.

Shijoni kuzhinën aziatike autentike me enët Delimano

Nëse doni të bëni një skuqje kërcitëse ju nevojitet, mbi të gjitha, një përbërës thelbësor: një tigan i mirë dhe i besueshëm. Çelësi për gatime të shijshme, krokante, brownie të artë ose oriz të skuqur.

Tigani Delimano Green Planet me kapak xhami - mund të skuqni ushqimin pa vendosur stres të panevojshëm në krahët dhe nyjet tuaja. Dimensionet e tij prej 32 cm dhe kapaciteti 5.7 litra ju japin avantazhin e përgatitjes së pjatave të shijshme për të gjithë familjen në vetëm një raund.

Delimano Green Planet Wok With Glass Lid

I lehtë për shkak të aluminit - dhe është i riciklueshëm

Delimano Green Planet Wok është bërë prej alumini 100% të ricikluar, dhe për këtë arsye eko-miqësor, duke kontribuar në qëndrueshmërinë dhe mbrojtjen e mjedisit. A e dini se alumini mund të riciklohet shumë herë pa humbur vetitë e tij ose karakteristikat e tij strukturore?

Kur alumini i konsumuar riciklohet për të pastruar aluminin, ne po përdorim vetëm rreth 5% të energjisë që përdoret për prodhimin e aluminit primar, të nxjerrë nga boksiti. Ne krijojme tiganin tonë nga një aliazh alumini i zgjedhur me kujdes, i cili plotëson kërkesat tona për forcë, formueshmëri dhe forcë në tërheqje.

Delimano Green Planet Wok With Glass Lid

Veshje që nuk gërvishtet për rezultate perfekt çdo herë

Green Planet Wok me kapak është e veshur me veshjen PPG Eclipse HB të përforcuar me pluhurat e diamantit, më e reja nga veshjet PPG. Është me bazë uji dhe është bërë pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol ...) për të kontribuar në mbrojtjen e mjedisit.

Është jashtëzakonisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe nuk ngjit, kështu që ju mund të bëni vezë, omëletë ose ndonjë pjatë tjetër me vetëm një pikë vaj. Pas gatimit, pastrimi është shumë i lehtë.

Delimano Green Planet

I lehtë, i qëndrueshëm dhe përcjellës i shkëlqyeshëm i nxehtësisë

Ka shumë arsye të mira për përdorimin e aluminit të ricikluar:

 • Ruan më mirë nxehtësinë (225 W / M ° K) dhe është një shpërndarës i shkëlqyeshëm i nxehtësisë duke siguruar që enët të nxehen shpejt dhe në mënyrë të barabartë në të gjitha pikat
 • E lehtë (2,7g / cm3) kështu që është e lehtë për t’u manovruar
 • Nuk ndryshket
 • Është i qëndrueshme dhe afatgjatë
 • Është higjenik, e sigurt dhe në përputhje me standardin për enet në kontakt me ushqimin
Delimano Green Planet

Ju nuk keni pse të ndërroni sobën - Green Planet punon në të gjitha sobat

Tigani për skuqje Delimano Green Planet, ka një pllakë induksioni të çelikut të pandryshkshëm, kështu që mund të përdoret në të gjitha vatrat, përfshirë induksionin. Kështu që nuk ka më nevojë të ndërroni sobën.

Delimano Green Planet

Zbuloni linjën Green Planet

Linja e re e enëve të gatimit eko-miqësore e Delimanos përbëhet nga tenxhere dhe tigan të ndryshëm që mund t'i kombinoni lehtësisht edhe me gamën tonë të kapakëve Delimano. Për më tepër ne kemi përgatitur 2 sete të ndryshme që do të plotësojnë të gjitha nevojat tuaja të gatimit.

Njihuni me produktet e linjës Green Planet

Delimano Green Planet

Zgjedhja më e mirë për ju, kuzhinën tuaj dhe planetin

Tigani për skuqje Delimano Green Planet është pjesë e linjës së re ekologjike Delimano të bërë nga 100% alumin i riciklueshëm. Ky material miqësor ndaj mjedisit është bërë nga mbetjet e mbledhura të aluminit. Prodhimi i enëve të gatimit nga alumini i ricikluar prodhon 95% më pak mbeturina të dëmshme sesa prodhimi duke përdorur alumin të pastër **

Për më tepër, kur enët e gatimit tuaj të aluminit janë konsumuar, mund ta dërgoni përsëri në riciklim - alumini mund të riciklohet shumë herë pa humbur vetitë e tij ose karakteristikat e tij strukturore.

** Bazuar në raportin e Shoqatës Evropiane të Aluminit, 2012

Delimano Green Planet
Të dhëna teknike
Kapaciteti 5,7 l
Lloji i sobës elektro, gaz, induksion, qeramik
Pesha 2,7g/cm3
Përmasat 32 cm

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star