Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tigan i thellë 26cm Stone Legend CopperLUX

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video

Tigan i thellë  CopperLUX një tigan universal me të cilin mund të filloni gatimin në sobë dhe ti jepni dorën përfundimtare në furrë. Me material i cili është rezistent ndaj gërvishtjeve, enamel dhe çelik me copëza të vogla guri dhe bakri. E përshtatshme për çdo sobë: elektrike, gaz, qeramike ose induksion. Lehtësi në larje, mund të lahet edhe në lavastovilje. Diametri: 26 cm.

Tigan i thellë 26cm Stone Legend CopperLUX
4,490 Lekë
Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 36
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Tigan i thellë  CopperLUX një tigan universal me të cilin mund të filloni gatimin në sobë dhe ti jepni dorën përfundimtare në furrë. Me material i cili është rezistent ndaj gërvishtjeve, enamel dhe çelik me copëza të vogla guri dhe bakri. E përshtatshme për çdo sobë: elektrike, gaz, qeramike ose induksion. Lehtësi në larje, mund të lahet edhe në lavastovilje. Diametri: 26 cm.

Më shumë
Detajet e produktit

Tigani perfekt për çdo kuzhinë

Gatuani shpesh karkaleca ose rizoto në sobë dhe ju duhet një tigan universal për ta futur edhe në furrë për të përfunduar procesin e gatimit për ti dhënë atë dorën finale?

Tigani i thellë Stone Legend CopperLUX është tigani i ëndrrave tuaja! Mund të përdoret në të gjitha llojet e sobave, duke përfshirë edhe ato me induksion dhe mbi të gjitha mund të përdoret edhe në furrë. Me diametër 26 cm dhe me një strukturë e cila është e thellë e bën këtë tigan perfekt për:

 • Skuqje,
 • Pjekje,
 • Gatime të ndryshme,
 • Pjekje në furrë.
Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

Skuqni, gatuani dhe piqni në sobë ose në furrë me një tigan të vetëm

Tiganët të cilët përdoren edhe në sobë edhe në furrë po bëhen gjithëmonë edhe më të kërkuar pasi mund ti përdorni për pregatitjen e vakteve të shumëllojshme. Me tiganin e thellë CopperLUX ju mund të skuqni, piqni dhe madje mund të gatuani edhe në furrë. Tani, ju lehtësisht mund të pregatisni:

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Ushqime deti të shijshme

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Rizoto

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Brinjë krokante

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Salca të shijshme

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Kroketa

 • Delimano Stone Legend CopperLUX High Pan 26 cm

  Embëlsira

Avantazhet e veshjes QuanTanium:

 • Mund të përdoret në të gjithë sobat, edhe sobat me induksion.
 • Falë karakteristikave magnetike, ngrohet shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët. Kurseni deri në 20% energji.
 • Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale.
 • Lahet në pjatalarëse.
 • Ngjyra që i rezistojnë kohës, (enamel i punuar deri në 840°C).
 • Gatuani vetem me një pikë vaj.
 • Nuk ngjit.
 • Prodhuar në Spanjë.

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe jetëgjatë. Tiganët, tenxheret dhe tavat që përmbajnë çelik janë të balancuar më mirë pasi janë më të rënda. Çeliku është i mirënjohur për vetinë e tij të ruajtjes së nxehtësisë dhe prandaj është shumë i përdorshëm në enët e kuzhinës.

 • Pse enamel?

  Mbron çelikun me një shtresë xhami, ka strukturë të fortë dhe rezistente ndaj shokut termik. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë.

 • Pse veshje Whitford QuanTanium me copëza guri dhe bakri?

  Rezistente ndaj gërvishtjeve & nuk ngjit, gatuani vetëm me një pikë vaj, dhe mund ti përdorni edhe me aksesore metali. Veti shumë të mira në shpërndarjen e nxehtësisë - gatuani më shpejt dhe kurseni energji!

Struktura e enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Smalt i ngjyrosur në çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalti në çelik
 3. Çelik i cilësisë së lartë
 4. Shtresa e parë e brëndshme smalt në çelik
 5. Shtresa e dytë e brëndshme smalt në çelik
 6. Shtresa e parë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®– me copëza guri të vërtetë dhe bakri
 8. Shtresa e tretë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Të dhëna teknike
Lahet në pjatalarëse Po
Materiali bazë Çelik

Vlerësimet e klientëve 2 Vlerësime

5

2 Vlerësime

Produktet 2

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Evi

www.delimano.al

Super
E persosur.gatuan cdo gje dhe nuk ngjit fare,kursen energji dhe ushqimi gatuhet me shume shije fale materialit qe ka.super

Ilda

www.delimano.al

perfekte
E kam blere. Eshte perfekte.

Produktet 2