WINTER SALES DERI NË -55% ULJE

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE - Deri në 6.02.2023

Deri në 6.02.2023

 
[banner_timer]
 

Tenxhere Stone Legend Pro

Photo
Video
-60%

Supë, salca, gjellë - a ka ndonjë gjë që një tenxhere e mirë nuk mund të bëjë? Njihuni me tenxheren Delimano Stone Legend Pro, pjesa më themelore e enëve për kuzhinierët e shtëpisë. Sipërfaqja e saj e fortë por e lëmuar lejon gatimin jo-ngjitës në çdo sobë dhe për shkak të dorezës së saj prej çeliku të pandryshkshëm mund te përdoret edhe në furrë. 3 përmasa: 20, 24, 26 cm.

Tenxhere Stone Legend Pro

Çmimi: 4,990 Lekë


Oferta: 1,996 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 36
Stock: 2
Për më shumë zgjidhni një opsion.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Supë, salca, gjellë - a ka ndonjë gjë që një tenxhere e mirë nuk mund të bëjë? Njihuni me tenxheren Delimano Stone Legend Pro, pjesa më themelore e enëve për kuzhinierët e shtëpisë. Sipërfaqja e saj e fortë por e lëmuar lejon gatimin jo-ngjitës në çdo sobë dhe për shkak të dorezës së saj prej çeliku të pandryshkshëm mund te përdoret edhe në furrë. 3 përmasa: 20, 24, 26 cm.

Më shumë
Detajet e produktit

Për gjellëra të mrekullueshme, me shije tradicionale

Doni të përgatisni salca, supë, pasta, oriz, gullash, fasule të zier apo ndonjë gjellë tjetër? Kjo tenxhere është e duhura. Ka sipërfaqe cilësore me veshje 5 shtresore Quantanium, prandaj nuk e ngjitë ushqimin dhe pastrohet lehtë. Veshja është e përforcuar me grimca guri dhe titani, prandaj nxehtësia shpërndahet në tërë enën dhe ushqimet i ruajnë lëngjet natyrale, vitaminat dhe shijen.

Kjo tenxhere është punuar nga kombinimi i dy materialeve të përsosura për enë kuzhine: smalt dhe çelik inox.

Pse smalt?

Smalti ka disa veti të shkëlqyera, të cilat në mënyrë të përsosur përmbushin kriteret për një enë cilësore:

 • Sipërfaqe jo-poroze, e fortë, por e lëmuar
 • Rezistent ndaj kimikateve
 • 100% i riciklueshëm, pra, eko-miqësor
 • I qëndrueshëm
 • Rezistent ndaj gërvishtjes
 • E ruan ngjyrën
 • Pastrohet lehtë
 • Nuk mund të digjet

Pse veshje Quantanium?

Disa nga vetitë dhe dobitë e veshjes 5 shtresore Quantanium janë:

 • Materiale jo-toksike – 100% pa PFOA, prandaj kimikatet e dëmshme nuk mund të depërtojnë në ushqimin tuaj.
 • Jashtëzakonisht rezistente ndaj gërvishtjes, apndaj veshja shumë e sigurtë nuk lejon depërtimin e kimikateve, siç ndodhë me enët PTFE.
 • Veshja Quantanium me grimca guri është e përforcuar edhe me grimca titani.
 • Grimcat e gurit e ruajnë nxehtësinë dhe e shpërndajnë gradualisht te ushqimi, prandaj ushqimi ruan lëngjet natyrale, vitaminat dhe shijen.
 • Mund të gatuani me pak yndyrë – me një pikë vaji.
 • I jep ushqimit shije tradicionale, sikur të ishte gatuar në guri.
 • Sipërfaqe cilësore jo-ngjitëse.
 • Mund të përdoret me vegla apo aksesorë metali.
 • Pastrohet lehtë, mund të lahet në lavastovilje.
Të dhëna teknike
Lahet në pjatalarëse Po
Lloji i sobës elektro, gaz, induksion, qeramik
Materiali bazë Çelik inoks
Materiali i brendshëm gur quantanium

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star