ËSHTË BLACK FRIDAY

ËSHTË BLACK FRIDAY - 5% ULJE extra

5% ULJE extra

 
[banner_timer]
 

Tenxhere Green Planet 24 cm

Photo
Video
-50%

Pasuroni arsenalin e kuzhinës tuaj me stil dhe cilësi duke përdorur tenxheren Green Planet. Kjo tenxhere miqësore me mjedisin është bërë prej alumini 100% të ricikluar dhe e veshur me shtresë të qëndrueshme, me cilësi të lartë, jo ngjitëse Whitford Eclipse HB. Është shumëfunksionale dhe e përsosur për të bërë supë të shijshme. Përmasa 24cm, kapaciteti 6,7l.

Tenxhere Green Planet 24 cm

Çmimi: 4,990 Lekë


Oferta: 2,495 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 36
Stock: 1
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Pasuroni arsenalin e kuzhinës tuaj me stil dhe cilësi duke përdorur tenxheren Green Planet. Kjo tenxhere miqësore me mjedisin është bërë prej alumini 100% të ricikluar dhe e veshur me shtresë të qëndrueshme, me cilësi të lartë, jo ngjitëse Whitford Eclipse HB. Është shumëfunksionale dhe e përsosur për të bërë supë të shijshme. Përmasa 24cm, kapaciteti 6,7l.

Më shumë
Detajet e produktit

Veshje që nuk gërvishtet për rezultate perfekt çdo herë

Tenxherja Green Planet është e veshur me veshjen Whitford Eclipse HB të përforcuar me pluhurat e diamantit, më e reja nga veshjet Whitford. Është me bazë uji dhe është bërë pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol ...) për të kontribuar në mbrojtjen e mjedisit.

Është jashtëzakonisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe nuk ngjit, kështu që ju mund të bëni vezë, omëletë ose ndonjë pjatë tjetër me vetëm një pikë vaj. Pas gatimit, pastrimi është shumë i lehtë.

 • Delimano Green Planet

  Pothuajse 12x qëndrueshmëri më e mirë e veshjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në 15x më shumë rezitente ndaj ngjitjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në 2,5x më shumë rezistente ndaj gërvishtjeve*

 • Delimano Green Planet

  100% alumin i ricikluar

*Në krahasim me veshjet e tjera të tregtuara gjerësisht.

Pregatisni supa të ndryshme duke përdorur tenxhere alumini eko-miqësore

Pavarësisht nëse jeni duke bërë një kthesë moderne në një pjatë klasike ose duke rikrijuar një recetë të vjetër familjare, kjo tenxhere ka gjithçka që ju nevojitet për ta bërë çdo vakt një përvojë të pabesueshme. Tenxhere Delimano Green Planet është bërë me veshjen e saj jo-ngjitëse dhe aluminin e lehtë, në mënyrë që të bëni gjithçka që mund të imagjinoni nga komoditetet e kuzhinës së shtëpisë tuaj.

Delimano Green Planet Pot

Tenxherja juaj e re për supa të shijshme plot me vitamina

Tenxhere Delimano Green Planet është pjesë e linjës së re ekologjike Delimano të bërë nga alumini 100% i riciklueshëm, miqësor ndaj mjedisit. Është një pjesë e domosdoshme e çdo kuzhine dhe përmasa e saj prej 24cm (kapaciteti 6,7l) mund të ushqejë një familje të tërë.

Përdoreni atë për të përgatitur supa të shijshme, për të bërë salca, për të gatuar pjata si patate, perime të gatuara dhe me avull, oriz dhe pjata të tjera. Bëni gjithashtu gatime të tëra familjes - nga chilli con carne, fasule, gulash dhe më shumë!

Delimano Green Planet Pot

Veshje që nuk gërvishtet për rezultate perfekt çdo herë

Tenxherja Green Planet është e veshur me veshjen Whitford Eclipse HB të përforcuar me pluhurat e diamantit, më e reja nga veshjet Whitford. Është me bazë uji dhe është bërë pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol ...) për të kontribuar në mbrojtjen e mjedisit.

Është jashtëzakonisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe nuk ngjit, kështu që ju mund të bëni vezë, omëletë ose ndonjë pjatë tjetër me vetëm një pikë vaj. Pas gatimit, pastrimi është shumë i lehtë.

Delimano Green Planet

I lehtë, i qëndrueshëm dhe përcjellës i shkëlqyeshëm i nxehtësisë

Ka shumë arsye të mira për përdorimin e aluminit të ricikluar:

 • Ruan më mirë nxehtësinë (225 W / M ° K) dhe është një shpërndarës i shkëlqyeshëm i nxehtësisë duke siguruar që enët të nxehen shpejt dhe në mënyrë të barabartë në të gjitha pikat
 • E lehtë (2,7g / cm3) kështu që është e lehtë për t’u manovruar
 • Nuk ndryshket
 • Është i qëndrueshme dhe afatgjatë
 • Është higjenik, e sigurt dhe në përputhje me standardin për enet në kontakt me ushqimin
Delimano Green Planet

Ju nuk keni pse të ndërroni sobën - Green Planet punon në të gjitha sobat

Delimano Green Planet, seti përmban pllakë induksioni të çelikut të pandryshkshëm, kështu që mund të përdoret në të gjitha vatrat, përfshirë induksionin. Kështu që nuk ka më nevojë të ndërroni sobën.

Delimano Green Planet

Përditësoni linjën Delimano Green me kapakë qelqi Delimano

Kapakët e qelqit Delimano janë bërë prej qelqi borosilikat të butë ekologjik. Xhami i zbutur është rreth katër herë më i fortë se xhami "i zakonshëm", i cili mund të copëtohet në copa të dhëmbëzuara kur thyhet.

Transparenca e kapakut të xhamit është e përsosur për të kontrolluar gjendjen e ushqimit, gjatë gatimit. Me dorezën praktike për mbajtjen e lugës siguron një vend të përsosur për lugët. Kapaku Delimano vjen në 5 dimensione: 16 cm, 20 cm, 24 cm, 26 cm, 28 cm.

Më shumë info këtu

Delimano Green Planet

Zbuloni linjën Green Planet

Linja e re e enëve të gatimit eko-miqësore e Delimanos përbëhet nga tenxhere dhe tigan të ndryshëm që mund t'i kombinoni lehtësisht edhe me gamën tonë të kapakëve Delimano. Për më tepër ne kemi përgatitur 2 sete të ndryshme që do të plotësojnë të gjitha nevojat tuaja të gatimit.

Njihuni me produktet e linjës Green Planet

Delimano Green Planet

Zgjedhja më e mirë për ju, kuzhinën tuaj dhe planetin

Delimano Green Planet Bella Italia seti është pjesë e linjës së re ekologjike Delimano të bërë nga 100% alumin i riciklueshëm. Ky material miqësor ndaj mjedisit është bërë nga mbetjet e mbledhura të aluminit. Prodhimi i enëve të gatimit nga alumini i ricikluar prodhon 95% më pak mbeturina të dëmshme sesa prodhimi duke përdorur alumin të pastër **

Për më tepër, kur enët e gatimit tuaj të aluminit janë konsumuar, mund ta dërgoni përsëri në riciklim - alumini mund të riciklohet shumë herë pa humbur vetitë e tij ose karakteristikat e tij strukturore.

** Bazuar në raportin e Shoqatës Evropiane të Aluminit, 2012

Delimano Green Planet
Të dhëna teknike
Add Info Përdoret në të gjitha llojet e sobave edhe ato me induksion (të gjitha tenxheret dhe tiganët, përveç tavës).
Kapaciteti 6,7l
Lahet në pjatalarëse Po
Materiali Alumin
Materiali bazë Alumin
Materiali i brendshëm veshje e cila nuk ngjit
Përmasat 24cm

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star