WINTER SALES DERI NË -55% ULJE

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE - Deri në 6.02.2023

Deri në 6.02.2023

 
[banner_timer]
 

Tigan i Thellë Green Planet 26 cm

Photo
Video

Krijimi i një vakti të bollshëm për familjen nuk ka qenë kurrë më i lehtë me tiganin e thellë Green Planet. Duke ofruar ruajtje të jashtëzakonshme të nxehtësisë, ky tigan me peshë të lehtë është i përsosur për zierjen e perimeve, drithërave, patateve dhe makaronave, si dhe përgatitjen ose ngrohjen e supave, salcave. Baza është bërë prej alumini 100%, e mbuluar me veshje Whitford Eclipse HB. Përmasa 26cm, kapaciteti 2,9l.

Tigan i Thellë Green Planet 26 cm
3,690 Lekë
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 36
Stock: 1
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Krijimi i një vakti të bollshëm për familjen nuk ka qenë kurrë më i lehtë me tiganin e thellë Green Planet. Duke ofruar ruajtje të jashtëzakonshme të nxehtësisë, ky tigan me peshë të lehtë është i përsosur për zierjen e perimeve, drithërave, patateve dhe makaronave, si dhe përgatitjen ose ngrohjen e supave, salcave. Baza është bërë prej alumini 100%, e mbuluar me veshje Whitford Eclipse HB. Përmasa 26cm, kapaciteti 2,9l.

Më shumë
Detajet e produktit

Veshje që nuk gërvishtet për rezultate perfekt çdo herë

Green Planet është e veshur me veshjen Whitford Eclipse HB të përforcuar me pluhurat e diamantit, më e reja nga veshjet Whitford. Është me bazë uji dhe është bërë pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol ...) për të kontribuar në mbrojtjen e mjedisit.

Është jashtëzakonisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe nuk ngjit, kështu që ju mund të bëni vezë, omëletë ose ndonjë pjatë tjetër me vetëm një pikë vaj. Pas gatimit, pastrimi është shumë i lehtë.

 • Delimano Green Planet

  Pothuajse 12x qëndrueshmëri më e mirë e veshjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në 15x më shumë rezitente ndaj ngjitjes*

 • Delimano Green Planet

  Deri në 2,5x më shumë rezistente ndaj gërvishtjeve*

 • Delimano Green Planet

  100% alumin i ricikluar

*Në krahasim me veshjet e tjera të tregtuara gjerësisht.

Provoni tigan e thellë të aluminit për vakte të shijshme

Madhësia e duhur për një skuqje të duhur për dy ose tre, tigani i thellë Delimano Green Planet ka bazën e aluminit eko-miqësore dhe është bërë sipas standardeve më të larta për t'ju ndihmuar të bëheni kreativ në kuzhinë. Nuk keni nevojë të përdorni shumë vajra ose yndyrna për gatim, do të bëjë shumë më tepër sesa thjesht të skuqni proshutë dhe vezë.

Delimano Green Planet High Pan

Mjaft i madh dhe i përshtatshëm për të gjitha sobat, përfshirë induksionin

Me një tigan kaq të madh dhe të fortë me diametër 26cm (kapacitet 2,9 l) ju mund të bëni një mëngjes të madh për të gjithë familjen ose edhe të ngrohni një pizza. Gjithashtu e shkëlqyeshme për të skuqur shumë mish ose perime.

Linja Green Planet nga Delimano përfshin pllakë induksioni prej çeliku të pandryshkshëm në mënyrë që tigani të përdoret në të gjitha pllakat, përfshirë induksionin.

Delimano Green Planet High Pan

Veshje që nuk gërvishtet për rezultate perfekt çdo herë

Green Planet është e veshur me veshjen Whitford Eclipse HB të përforcuar me pluhurat e diamantit, më e reja nga veshjet Whitford. Është me bazë uji dhe është bërë pa substanca të dëmshme (PFOA, PFOS, Bisphenol ...) për të kontribuar në mbrojtjen e mjedisit.

Është jashtëzakonisht rezistent ndaj gërvishtjeve dhe nuk ngjit, kështu që ju mund të bëni vezë, omëletë ose ndonjë pjatë tjetër me vetëm një pikë vaj. Pas gatimit, pastrimi është shumë i lehtë.

Delimano Green Planet

I lehtë, i qëndrueshëm dhe përcjellës i shkëlqyeshëm i nxehtësisë

Ka shumë arsye të mira për përdorimin e aluminit të ricikluar:

 • Ruan më mirë nxehtësinë (225 W / M ° K) dhe është një shpërndarës i shkëlqyeshëm i nxehtësisë duke siguruar që enët të nxehen shpejt dhe në mënyrë të barabartë në të gjitha pikat
 • E lehtë (2,7g / cm3) kështu që është e lehtë për t’u manovruar
 • Nuk ndryshket
 • Është i qëndrueshme dhe afatgjatë
 • Është higjenik, e sigurt dhe në përputhje me standardin për enet në kontakt me ushqimin
Delimano Green Planet

Ju nuk keni pse të ndërroni sobën - Green Planet punon në të gjitha sobat

Tigani i thellë për skuqje Delimano Green Planet, ka një pllakë induksioni të çelikut të pandryshkshëm, kështu që mund të përdoret në të gjitha vatrat, përfshirë induksionin. Kështu që nuk ka më nevojë të ndërroni sobën.

Delimano Green Planet

Përditësoni linjën Delimano Green me kapakë qelqi Delimano

Kapakët e qelqit Delimano janë bërë prej qelqi borosilikat të butë ekologjik. Xhami i zbutur është rreth katër herë më i fortë se xhami "i zakonshëm", i cili mund të copëtohet në copa të dhëmbëzuara kur thyhet.

Transparenca e kapakut të xhamit është e përsosur për të kontrolluar gjendjen e ushqimit, gjatë gatimit. Me dorezën praktike për mbajtjen e lugës siguron një vend të përsosur për lugët. Kapaku Delimano vjen në 5 dimensione: 16 cm, 20 cm, 24 cm, 26 cm, 28 cm.

Më shumë info këtu

Delimano Green Planet

Zbuloni linjën Green Planet

Linja e re e enëve të gatimit eko-miqësore e Delimanos përbëhet nga tenxhere dhe tigan të ndryshëm që mund t'i kombinoni lehtësisht edhe me gamën tonë të kapakëve Delimano. Për më tepër ne kemi përgatitur 2 sete të ndryshme që do të plotësojnë të gjitha nevojat tuaja të gatimit.

Njihuni me produktet e linjës Green Planet

Delimano Green Planet

Zgjedhja më e mirë për ju, kuzhinën tuaj dhe planetin

Tigani për skuqje Delimano Green Planet është pjesë e linjës së re ekologjike Delimano të bërë nga 100% alumin i riciklueshëm. Ky material miqësor ndaj mjedisit është bërë nga mbetjet e mbledhura të aluminit. Prodhimi i enëve të gatimit nga alumini i ricikluar prodhon 95% më pak mbeturina të dëmshme sesa prodhimi duke përdorur alumin të pastër **

Për më tepër, kur enët e gatimit tuaj të aluminit janë konsumuar, mund ta dërgoni përsëri në riciklim - alumini mund të riciklohet shumë herë pa humbur vetitë e tij ose karakteristikat e tij strukturore.

** Bazuar në raportin e Shoqatës Evropiane të Aluminit, 2012

Delimano Green Planet
Të dhëna teknike
Add Info Përdoret në të gjitha llojet e sobave edhe ato me induksion (të gjitha tenxheret dhe tiganët, përveç tavës).
Kapaciteti 2,9l
Lahet në pjatalarëse Po
Materiali Alumin
Materiali bazë Alumin
Materiali i brendshëm veshje e cila nuk ngjit
Përmasat 26cm

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star