Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY ME SUPER ULJE DERI NË 70% + 10% EXTRA

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

Tavë Stone Legend Mediterraneo

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video

Nuk ka kuptim dita e dielë nëse nuk gatuani një tavë të shijshme në furrë, pulë të pjekur, mish derri, perime apo rosto krokante me tavën Delimano Stone Legend Mediterraneo 40x25cm është ideale për këtë punë. Bërë prej çeliku karboni dhe smalt për përcjellshmëri të madhe të nxehtësisë, ndërsa veshja 100% Quantanium jo ngjitëse e përforcuar me grimca guri siguron që larja të jetë e lehtë. Përmasa 40X25cm.

Tavë Stone Legend Mediterraneo
5,990 Lekë
Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 36
  • Më shumë
  • Detajet e produktit
Më shumë

Nuk ka kuptim dita e dielë nëse nuk gatuani një tavë të shijshme në furrë, pulë të pjekur, mish derri, perime apo rosto krokante me tavën Delimano Stone Legend Mediterraneo 40x25cm është ideale për këtë punë. Bërë prej çeliku karboni dhe smalt për përcjellshmëri të madhe të nxehtësisë, ndërsa veshja 100% Quantanium jo ngjitëse e përforcuar me grimca guri siguron që larja të jetë e lehtë. Përmasa 40X25cm.

Më shumë
Detajet e produktit

Gatuani tava te shijshme korokante me Delimano Mediterraneo Line

Një tavë perfekte për çdo lloj gatimi në furrë. Nuk ka kuptim dita e dielë nëse nuk gatuani një tavë të shijshme në furrë, pulë të pjekur, mish derri, perime apo rosto krokante me tavën Delimano Stone Legend Mediterraneo 40x25cm është ideale për këtë punë.

Përdoreni atë për të përfunduar vaktin tuaj të preferuar familjar, si salmon me patate, gjoks pule të mbushur, mish viçi ose brinjë të mbushura – të gjitha ushqimet piqen shpejt dhe thjesht. Dëshironi disa bagels, ëmbëlsira, brownie? Kjo pjekje do të japë rezultate të shkëlqyera - ushqime të pjekura në kafe të artë dhe të shijshme me lehtësi.

E bërë nga kombinimi i çelikut të karbonit dhe smaltit, pjekja nuk është vetëm e lehtë, por edhe super e qëndrueshme dhe e sigurt se do të zgjasë shumë darka të pjekura që do të vijnë. Me stilin e tij tradicional dhe ndërtimin solid, tava Delimano Stone Legend Mediterraneo 40x25cm është një shtesë e bukur për çdo kuzhinë dhe është një domosdoshmëri për çdo shtëpi.

Të përforcuar me titan dhe grimca të vërteta prej guri

Legjenda e gurit Delimano Mediterraneo Roaster është me veshje Quantanium, një aliazh jashtëzakonisht i guximshëm me grimca të vërteta guri. Grimcat prej guri e ruajnë nxehtësinë dhe dërgojnë atë në ushqim gradualisht në mënyrë që lagështia natyrale, vitaminat dhe aroma të qëndrojnë të ruajtur brenda ushqimit. Grimcat prej guri i japin ushqimit shijen tradicionale si gjithçka ishte gatuar në gurë të vërtetë.

Për ta bërë veshjen edhe më të fortë, ne kemi shtuar grimcat e titanit, të cilat forcojnë veshjen dhe e bëjnë atë praktikisht të pathyeshme. Veshje Quantanium do të zgjasë për vite me radhë, për pjekje të përsosur. Në sipërfaqe, veshja është plotësisht e qëndrueshme dhe rezistente ndaj gërvishtjeve dhe madje edhe e përshtatshme për t'u përdorur me aksesorë metalik.

Smalt, një material tradicional që të gjithë kuzhinierët e duan

Smalti është një material legjendar, i përdorur për enë gatimi për dekada, sepse është i fortë, por i lëmuar dhe ka një sipërfaqe jo poroze. Është kimikisht dhe rezistent ndaj gërvishtjeve, i qëndrueshëm dhe nuk mund të digjet. Ne e kemi kombinuar atë me çelikun e karbonit për të krijuar bazë të fortë me përçueshmëri të shkëlqyer të nxehtësisë dhe shpërndarje të barabartë të nxehtësisë, në mënyrë që e gjithë tava të nxehet, pa asnjë pikë të ftohtë.

Sipërfaqe 100% jo ngjitëse për larje vërtet të lehtë

Mos luftoni më kurrë me ushqimin e djegur – me tavën Delimano Stone Legend Mediterraneo i gjithë ushqimi thjesht do të rrëshqasë nga sipërfaqja. Mund të gatuani vetëm me një pikë vaj dhe sipërfaqja jo ngjitëse do të sigurohet që pjekja, perimet ose brumi juaj të mos ngjitet kurrë. Me Delimano është shumë më e lehtë të ndiqni planin tuaj të dietës.

Kur të keni mbaruar gatimin dhe duke shijuar ushqimin tuaj, kjo tavë mund të futet direkt në lavastovilje për pastrim të lehtë, duke ju lënë më shumë kohë për t'u ulur dhe për t'u çlodhur.

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star