Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tave rrumbullake Stone Legend V3

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video

Me madhësinë e saj dhe veshjen jo-ngjitëse, tava e rrumbullakët Stone Legend është ideale për të gjitha detyrat e gatimit dhe pjekjes. Me material prej smalti dhe çelikut të qëndrueshëm dhe rezistent ndaj gërvishtjeve me grimca të vërteta guri që jep përçueshmëri superiore të nxehtësisë. I përshtatshëm për t'u përdorur në çdo sipërfaqe gatimi: elektrike, gazi, qeramike ose induksioni. Lehtësi për t’u pastruar, mund te lahet edhe në lavastovilje.

Tave rrumbullake Stone Legend V3
3,990 Lekë
Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 36
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
Më shumë

Me madhësinë e saj dhe veshjen jo-ngjitëse, tava e rrumbullakët Stone Legend është ideale për të gjitha detyrat e gatimit dhe pjekjes. Me material prej smalti dhe çelikut të qëndrueshëm dhe rezistent ndaj gërvishtjeve me grimca të vërteta guri që jep përçueshmëri superiore të nxehtësisë. I përshtatshëm për t'u përdorur në çdo sipërfaqe gatimi: elektrike, gazi, qeramike ose induksioni. Lehtësi për t’u pastruar, mund te lahet edhe në lavastovilje.

Më shumë
Detajet e produktit

Riktheni traditen në gatimin modern

Krijoni vaktet tuaja legjendare me taven Delimano Stone Legend. Materialet tradicionale natyrore të gatimit prej guri dhe smalt ndërthurin veti të shkëlqyera të shpërndarjes së nxehtësisë me ruajtjen e nxehtësisë, vitaminat dhe aromat brënda gatimit.

Tava e rrumbullakët Delimano Stone Legend është perfekte për:

 • Përgatitja e vakteve me pak yndyrë sepse veshja jo-ngjitëse kërkon vetëm një pikë vaj.
 • Ushqimet qe ngjisin si vezët, peshku.
 • Gatime ne furre si tave me mish apo perime
 • Krijimi i një shije tradicionale që është tamam si ajo e gatimit në gur të vërtetë.

Funksionalitet i shkëlqyeshëm dhe i përshtatshëm për të gjitha sobat

E sigurt dhe e qëndrueshme, kjo enë gatimi mund të përdoret në të gjitha sobat, përfshirë edhe ato me induksion. Sipërfaqja jo poroze nuk do të ngjitet ose digjet dhe pastrohet lehtë.

Nga soba ... direkt ne furrë

Dhe do ta pëlqeni shkathtësinë! I përshtatshëm për gatimin e vakteve dhe pjatave te pjekura në furrë, ju mund të hiqni taven tuaj Stone Legend Round nga sipër sobës dhe ta vendosni direkt në furrën tuaj .... duke e bërë atë të shkëlqyeshme për të gjitha llojet e gatimeve, përfshirë supat, salcat, tavat dhe madje edhe ëmbëlsira të ëmbla!

Përgatitja e darkës familjare me Stone Legend do të jetë super e thjeshtë

Frymëzohuni nga kuzhina botërore dhe përgatitni me lehtësi specialitete ose vakte dhe ëmbëlsira tipike familjare.

 • Lazanjë italiane

 • Byrek

 • Potica Sllovene

 • Tava të ndryshme

 • Krepa

 • Puding me oriz

Nuk ngjit dhe rezistente ndaj gërvishtjeve

Tava e rrumbullakët Delimano Stone Legend nuk ngjit ndërsa mbetet pa PFOA dhe kimikate të tjerë të dëmshëm që përdoren shpesh në enët e tjera tradicionale. Disa nga avanatzhet:

 • Rezistencë e shkëlqyeshme kimike dhe ndaj gërvishtjeve- gjithashtu e përshtatshme dhe e perdorshme edhe me aksesorë metalike!
 • Një sipërfaqe e fortë por e lëmuar jo poroze që nuk ngjitet ose digjet.
 • Grimcat minerale natyrale prej guri dhe titani që ruajnë shijen dhe vlerat e ushqimit.
 • Eko-miqësore, materiale 100% të riciklueshme.
 • Qëndrueshmëri e gjatë e ngjyrës.

Si funksionon?

The Benefits of Natural Cooking Materials

Tava Delimano Stone Legend kombinon përfitimet natyrore të gurit dhe smaltit për t'ju sjellë materiale jo toksike 100% pa PFOA që nuk do të rrjedhin kimikate në ushqimin tuaj siç bëjnë disa PTFE. Për më tepër, smalt është:

Një material NATYROR - i bërë nga xhami pluhur i shkrirë në bazë (çeliku në këtë rast) në temperatura të larta deri në 850 °C.

Një material LEGJENDAR - përdorur nga Grekët e lashtë, Persët, Keltët dhe Gjeorgjianët për vetitë e shkëlqyera të shpërndarjes së nxehtësisë dhe ndjesinë komode.

Lidhje unike e materialeve legjendare GURI & SMALT

 • VESHJA E SHTRESAVE

  • Veshje bazë e përforcuar plotësisht me titan
  • Pjesërisht titan dhe grimca natyrale përforcojnë veshjen e mesme
  • High release midcoat
  • Veshje e sipërme me efekt guri
 • SHTRESAT BAZË

  • Pjesa e poshtme e smaltit e lemuar
  • Smalt me ngjyra
  • Shtresa e parë e smaltit
  • Çelik me karbon
  • Shtresa e parë e smaltit
  • Shtresë smalti
1 2

Më shumë info:

 • I sigurt për përdorim në furrë - nga sobë në furrë!
 • Quantanium - shtresë e vërtetë prej guri
 • Jashtëzakonisht i qëndrueshëm, shumë i fortë dhe rezistent ndaj gërvishtjeve
 • Enë gatimi me smalt kursejnë energji 20%, përçues i shkëlqyeshëm i nxehtësisë (i çertifikuar)
 • Prodhuar në Spanjë
 • Mund të përdoret në të gjitha sobat (përfshirë edhe ato me induksionin)
 • Miqësor për mjedisin - 100% i riciklueshëm
 • Mund të lahen në lavastovilje (gjithashtu edhe doreza)

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star