Nuk keni produkte në shportë

Provo

Festat e Fundvitit

Festat e Fundvitit

Zgjidhni dhuratat ideale për këto festa

DERI
-70%
Oferta të vlefshme:
[banner_timer]
 

Uljet Black Friday

Uljet Black Friday

Dita e Fundit e ofertave

-80%
Ofertat të vlefshme edhe:
[banner_timer]
 

Tavë Ovale + Kapak Stone Legend CopperLUX

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video
-50%

Tavë ne formë ovale Stone Legend CopperLUX me një kapacitet 6 litra, ideale për pregatitjen e vakteve të mëdha familjare. Kapak me dorezë aromatizuese, i cili mund të përdoret edhe në furrë deri në temperaturë 230 °C. E përshtatshme për çdo lloj sobe edhe ato me induksion, edhe për në furrë. Përmasa: 28x39 cm. Thellësia: 10 cm

Tavë Ovale + Kapak Stone Legend CopperLUX

Çmimi: 7,990 Lekë


Oferta: 3,990 Lekë

Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 36
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
Më shumë

Tavë ne formë ovale Stone Legend CopperLUX me një kapacitet 6 litra, ideale për pregatitjen e vakteve të mëdha familjare. Kapak me dorezë aromatizuese, i cili mund të përdoret edhe në furrë deri në temperaturë 230 °C. E përshtatshme për çdo lloj sobe edhe ato me induksion, edhe për në furrë. Përmasa: 28x39 cm. Thellësia: 10 cm

Më shumë
Detajet e produktit

Gatuani recetat tuaj të preferuara për festa, magjia e festave në tryezën tuaj

Rosë me lëng, mish krokant në furrë, gjel deti, patate të pjekura në mënyrë perfekte, musaka apo perime të shijshme - nëse këto janë disa nga pjata që dëshironi dhe preferoni të gatuani për drekat ose darkat festive, kjo tavë nuk duhet të mungojë në kuzhinën tuaj.

E përshtatshme për çdo lloj sobë edhe për ato me induksion, dhe me një kapacitet 6 litra, ju mund të pregatisni vakte të shijshme për të gjithë familjen. Fale materialit shumë cilësor dhe veshjes QuanTanium, nuk ngjit ushqimin dhe ruan ngrohtësinë.

Kapaku me dorezë aromatizuese – sekreti i shijes dhe aromave në gatimin tuaj

Një nga sekretet më të mëdha në gatim në lidhje me shijen dhe aromën është ruajta e nxehtësisë për një kohë të gjatë. Por si mund ta bëni këtë kur duhet të shtoni sërisht përbërës të lëngshëm? Lehtësisht me kapakun praktik me dorezën aromatizuese. Thjeshtë shtoni pak verë, birrë, konjak apo ujë me erëza në dorezën e kapakut gjatë kohës kur jeni duke gatuar dhe shijoni gatimet fantastike.

Kapaku është me material qelqi të temperuar për më shumë jetëgjatësi. Ky kapak mund të përdoret edhe në furrë me temperaturë deri në 230°C. Doreza është me material çelik inox, kapaku mund të lahet edhe në lavastovilje për më shumë lehtësi në përdorim.

Avantazhet e veshjes QuanTanium:

 • Mund të përdoret në të gjithë sobat, edhe sobat me induksion.
 • Falë karakteristikave magnetike, ngrohet shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët. Kurseni deri në 20% energji.
 • Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale.
 • Lahet në pjatalarëse.
 • Ngjyra që i rezistojnë kohës, (enamel i punuar deri në 840°C).
 • Gatuani vetem me një pikë vaj.
 • Nuk ngjit.
 • Prodhuar në Spanjë.

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe jetëgjatë. Tiganët, tenxheret dhe tavat që përmbajnë çelik janë të balancuar më mirë pasi janë më të rënda. Çeliku është i mirënjohur për vetinë e tij të ruajtjes së nxehtësisë dhe prandaj është shumë i përdorshëm në enët e kuzhinës.

 • Pse enamel?

  Mbron çelikun me një shtresë xhami, ka strukturë të fortë dhe rezistente ndaj shokut termik. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë.

 • Pse veshje Whitford QuanTanium me copëza guri dhe bakri?

  Rezistente ndaj gervishtjeve & nuk ngjit, gatuani vetem me nje pike vaj, dhe mund ti perdorni edhe me aksesore metali. Veti shume te mira ne shperndarjen e nxehtesise - gatuani me shpejt dhe kurseni energji!

Struktura e enëve Delimano Stone Legend Copperlux

 1. Smalt i ngjyrosur në çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalti në çelik
 3. Çelik i cilësisë së lartë
 4. Shtresa e parë e brëndshme smalt në çelik
 5. Shtresa e dytë e brëndshme smalt në çelik
 6. Shtresa e parë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®– me copëza guri të vërtetë dhe bakri
 8. Shtresa e tretë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8

Vlerësimet e klientëve 1 Vlerësime

5

1 Vlerësime

Produktet 1

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Valbona

www.delimano.al

04/12/2018

Bravo Delimano
Me ne fund e gjeta kete ene te Delimano. Perfekte per te gatuar pulen apo tava te ndryshme.

Produktet 1