Nuk keni produkte në shportë

Provo

Master Set Stone Legend CopperLUX

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video

Një set i përbërë nga 8 enët më kryesore dhe më të përdorshme në kuzhinë. Delimano Stone Legend CopperLUX Master set është zgjidhja perfekte për ëdo shef kuzhine. Tani ju mund të pregatisni çdo lloj vakti duke filluar nga pjatat fillestare e deri tek ëmbëlsirat e shijshme.

Master Set Stone Legend CopperLUX
23,990 Lekë
Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 36
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Store Listing
Më shumë

Një set i përbërë nga 8 enët më kryesore dhe më të përdorshme në kuzhinë. Delimano Stone Legend CopperLUX Master set është zgjidhja perfekte për ëdo shef kuzhine. Tani ju mund të pregatisni çdo lloj vakti duke filluar nga pjatat fillestare e deri tek ëmbëlsirat e shijshme.

Më shumë
Detajet e produktit
DHURATË

DHURATË: Kapak me vakum 2 copë Brava

 • Mënyra më e lehtë për të ruajtur ushqimet
 • Diametri: 20 dhe 25 cm
 • Të përshtashme për çdo sipërfaqe

Një set që çdo shef kuzhine duhet të ketë

Delimano Stone Legend CopperLUX Master Set përfshin enët më të rëndësishme dhe më te perdorshme ne kuzhine. Me këtë set ju mund të pregatisni çdo lloj pjate që ju dëshironi duke filluar nga pjatat fillestare e deri tek ëmbëlsirat për ju dhe familjen tuaj.

Veshja e brëndshme është rezistente ndaj gërvishtjeve dhe këto enë janë shumë cilësore e jetëgjatë, copezat e gurit dhe titaniumit ndihmojnë që ena të ngrohet më shpejtë. Tani mund të gatuani të gjitha pjatat tuaja të preferuar më shpejt dhe më thjeshtë me ndihmën e enëve CopperLUX. Të gjitha enët mund të përdoren edhe në furrë deri në 250°C, në këtë mënyrë ju mund ti jepni një dorë përfundimtare në furrë.

Çfarë përfshihet në këtë set?

 • Tigan për skuqje 24cm

 • Tigan për skuqje 28cm

 • Tigan për krepa 24cm

 • Tenxhere 24cm

 • Tavë rrethore 28cm

 • Tavë me përmasë 40x25cm

 • Kapak 24cm

 • Kapak 28cm

Materiale inovative për të gatuar më shpejt dhe shëndetshëm

Magjia Delimano Stone Legend Copperlux fshihet në brëndësi të veshjes QuanTanium me titan, gur dhe copëza bakri. Copëzat e titaniumit forcojnë veshjen, copëzat e gurit shpërndajnë nxehtësinë në mënyrë graduale në ushqim, duke ju lejuar të gatuani shëndetshëm dhe shtuar më shumë shije dhe vlera ushqimeve, dhe copëzat e bakrit ngrohin më shpejt kështu do të shpenzoni më pak energji gjatë gatimit.

Veti shumë të mira në gatim

Enët e Linjës Delimano Stone Legend Copperlux me materiale fantastike të cilat janë miqësore për mjedisin (enamel) dhe jo-toksike (100 % pa PFOA ) për ushqime, kuzhinë dhe një ambjent perfekt. Materiale rezistente ndaj gërvishtjeve, ju mund ti përdoreni edhe me aksesorë metali gjithashtu nuk lejojnë kimikatet e dëmshme të depërtojnë në brëndësi të ushqimeve që gatuani. Veshja fantastike e cila nuk ngjit ju lejon të gatuani me shume pak yndyrë, thjeshtë vetëm 1 pikë vaj sa për të lyer tiganin. Dhe mos u shqetesoni për djegjen e tiganit dhe prishjen e tij pas disa perdorimesh pasi veshja e tij nuk digjet dhe ju mund ta përdorni tiganin për shumë vite me rradhë.

Shija tradicionale e gatimit në gurë të vërtetë

Gatimi në tigan me copëza guri të vërtetë jo vetëm që bën të mundur ngrohjen e ushqimit në mënyrë graduale, por gjithashtu ofron edhe shijen e vërtetë tradiocionale të gatimit në gurë të vërtetë, që sigurisht do të impresionojë të gjithë miqtë tuaj.

Avantazhet e veshjes QuanTanium:

 • Mund të përdoret në të gjithë sobat, edhe sobat me induksion.
 • Falë karakteristikave magnetike, ngrohet shumë shpejt në induksion edhe në temperature të ulët. Kurseni deri në 20% energji.
 • Mundësi për të gatuar në temperature mesatare, por me rezultate maksimale.
 • Lahet në pjatalarëse.
 • Ngjyra që i rezistojnë kohës, (enamel i punuar deri në 840°C).
 • Gatuani vetem me një pikë vaj.
 • Nuk ngjit.
 • Prodhuar në Spanjë.

Pyetje/Përgjigje

 • Pse çelik?

  Metal i fortë dhe jetëgjatë. Tiganët, tenxheret dhe tavat që përmbajnë çelik janë të balancuar më mirë pasi janë më të rënda. Çeliku është i mirënjohur për vetinë e tij të ruajtjes së nxehtësisë dhe prandaj është shumë i përdorshëm në enët e kuzhinës.

 • Pse enamel?

  Mbron çelikun me një shtresë xhami, ka strukturë të fortë dhe rezistente ndaj shokut termik. Smalti është shumë i qëndrueshëm dhe shpërndan shpejtë nxehtësinë.

 • Pse veshje Whitford QuanTanium me copëza guri dhe bakri?

  Rezistente ndaj gervishtjeve & nuk ngjit, gatuani vetem me nje pike vaj, dhe mund ti perdorni edhe me aksesore metali. Veti shume te mira ne shperndarjen e nxehtesise - gatuani me shpejt dhe kurseni energji!

Struktura e enëve Stone Legend Copperlux

 1. Smalt i ngjyrosur në çelik në shtresën e dytë
 2. Shtresa e parë me bazë smalti në çelik
 3. Çelik i cilësisë së lartë
 4. Shtresa e parë e brëndshme smalt në çelik
 5. Shtresa e dytë e brëndshme smalt në çelik
 6. Shtresa e parë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
 7. Shtresa e dytë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®– me copëza guri të vërtetë dhe bakri
 8. Shtresa e tretë rezistente ndaj ngjitjeve me veshje Quantanium®
1
2
3
4
5
6
7
8
Store Listing

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star