WINTER SALES DERI NË -55% ULJE

WINTER SALES DERI NË -55% ULJE - Deri në 6.02.2023

Deri në 6.02.2023

 
[banner_timer]
 

Set Tornadica 4 pjese

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video
-60%

Rregulloni kopshtin tuaj, vazot me lule me kontejnerë dhe mjete praktike dore për trajtimin e pjesëve më të vogla të tokës. Seti përfshin mini shat, shat për punim dheu, karrocë dhe mini krehër me dorezë ergonomike.

Set Tornadica 4 pjese

Çmimi: 4,490 Lekë


Oferta: 1,790 Lekë

Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 36
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
Më shumë

Rregulloni kopshtin tuaj, vazot me lule me kontejnerë dhe mjete praktike dore për trajtimin e pjesëve më të vogla të tokës. Seti përfshin mini shat, shat për punim dheu, karrocë dhe mini krehër me dorezë ergonomike.

Më shumë
Detajet e produktit

Përjetoni magjinë e kopshtarisë dhe prodhoni ushqim të shëndetshëm, organik

Dekadat e kaluara janë bërë gjithnjë e më të industrializuar dhe urbane. Tani, më shumë se kurrë, kemi nevojë për ushqim të shëndetshëm, të bërë nga duart tona.

Rritni perimet në kopshtin tuaj për ju dhe të gjithë familjen tuaj - me setin kultivues Tornadica me 4 pjesë!

Tornadica Set

Vegla dore Tornadica për punë të vogla kopshtarie

A keni një kopsht të vogël, tarracë apo vazo të vogla? Njihuni me Tornadica 4 pjesë, një përzgjedhje e mjeteve më të përdorura dhe praktike që ju mund të përdorni për çdo kopësht.

Këto 4 mjete të vogla dore janë perfekte për:

 • Trajtimi i një pjese të vogël toke para mbjelljes
 • Gërmimi i vrimave për mbjellje
 • Heq barërat e këqija
 • Trajton të gjithë tokën për të arritur zonat e vështira
 • Heq gjethet, degët, zhavorrin

Përdoreni atë në kopshtin tuaj, në tarracë ose për vazot me lule, serat ose shtëpitë e gjelbërta. Ato janë të lehta për tu bartur me vete dhe marrin vetëm pak hapësirë.

Tornadica Set

Fitues i çmimit për dizajnin dhe cilësinë

 • Tornadica Set

  Shat

  Punimi rreth fidanëve dhe bimëve të reja, heqja e barërave të këqija të vogla, mbushja e vrimave, brazdave, mbjellja në një zonë të mbjellë dendur.

 • Tornadica Set

  Mini Tornadika

  Liron tokën deri në 10 cm të thellë para mbjelljes me lëvizje rrotulluese. Ju mund të krijoni vrima për mbjelljen e fidanëve vetëm me një lëvizje.

 • Tornadica Set

  Karrocë

  Zhvilluar për të krijuar brazda të vogla për mbjellje.

 • Tornadica Set

  Mini Krëhër

  Mblidhni gjethet, small branches, pulled out weed or twigs.

Dorezë nga çeliku me cilësi të lartë

Të gjitha mjetet Tornadica janë të punuara me dorë dhe të salduara nga çeliku i veçantë. Kjo do të thotë që këto mjete janë rezistente ndaj konsumimit dhe ju do të jeni në gjendje ta përdorni atë për dekada. Mos harroni të kontrolloni produktet e tjera të Tornadica në internet.

Kliko këtu

Informacione Shtesë

8 Steps to start your own Garden

Tornadica Set
 1. Choose the correct location
  Choose a location that has plenty of sun, space and close a water source.
 2. Decide on the vegetables
  Decide what to plant based on your space and the dimension of the grown plant. If you have an urban terrace garden you may want to restrict yourself to the base vegetables like carrots, cucumbers, peppers or beans.
 3. Prepare the soil
  Mix the soil with natural fertilizers. For the small gardens you can purchase in bulk from different suppliers.
 4. Check planting dates
  Each veggie has different growing conditions and ripening cycles, so you may want to check the dates on the package so you can plant them each depending on their season cycle.
 5. Plant the seeds
  Plant the seeds to the depth and spacing directions you can find on the package.
 6. Add water
  After planting, carefully water them to keep the soil moist.
 7. Keep the weeds out
  Watering the soil constantly may activate the growing of other herbs that can suffocate your veggie. Thus, it’s recommended you verify the growing weeds and extract them from the soil in order for your veggie to grow healthy.
 8. Harvest what you have planted
  Your harvest is ready to pick when the veggies are tender. Pick them only for using immediately afterwards. Enjoy your meal with natural and delicious veggies made by you!

Gardening on the terrace

Tornadica Set

The question that bothers many of us these days is how useful it is to spend the free time that, by force of circumstances, we have in abundance. People who live in houses spend a lot of time arranging yards and gardens, which is very useful.

The concept of the garden on the terrace has largely come to life in urban areas. Just imagine drinking coffee on your balcony surrounded by flowers, basil, oregano, arugula, cherry tomatoes. The biggest advantage of growing vegetables on the terrace or balcony is that the garden is at your fingertips and it is easy to set aside at least half an hour for plants every day.

In addition to having great fun, it is important to note that using organic seeds and soil directly affects the quality of your diet, in addition, the taste of food produced with your own hands cannot be compared with the taste of vegetables bought in the supermarket.

That is why Delimano recommends that you use part of your free time for gardening, and in addition, he recommends a Gardening chair that will allow you to do the job without pain in your knees and back.

How to make homemade fertilizer?

Eliminate kitchen waste from your kitchen. Better said - recycle it & prepare kitchen compost out if it! Quickly prepare nutrition – full shake for your soil and get the best out of your garden! How? Just finely chop your kitchen waste in the chopper and the ˝shake˝ is done!

Use in kitchen compost:

 • Fruit & veggie scraps
 • Leaves
 • Eggshells
 • Corn cobs
 • Chicken manure
 • Coffee grounds

Never use in kitchen compost:

 • Meat
 • Bones
 • Fish scraps
 • Diseased plants
 • Fruit peels
Tornadica Set

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star