Nuk keni produkte në shportë

Provo

Set me 2 thika

Photo
Video

Dy thika prej çelik inox Japonez me cilësi të lartë. Thika e shefit 20 cm është më e përdorura në kuzhinë për të qëruar, prerë, pastruar përbërësit tuaj, ndërsa thika më e vogël e dobishme 15 cm është për një punë më preçize. Së bashku këto thika me stil, të mprehta, të ekuilibruara dhe të lehta për tu përdorur do të plotësojnë të gjitha nevojat tuaja për prerje ndërsa përgatisni vaktet e shijshme që shijoni në shtëpi.

Set me 2 thika
4,590 Lekë
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 36
Produkti mund të poroistet, dorëzimi është afatgjatë.
  • Më shumë
  • Detajet e produktit
Më shumë

Dy thika prej çelik inox Japonez me cilësi të lartë. Thika e shefit 20 cm është më e përdorura në kuzhinë për të qëruar, prerë, pastruar përbërësit tuaj, ndërsa thika më e vogël e dobishme 15 cm është për një punë më preçize. Së bashku këto thika me stil, të mprehta, të ekuilibruara dhe të lehta për tu përdorur do të plotësojnë të gjitha nevojat tuaja për prerje ndërsa përgatisni vaktet e shijshme që shijoni në shtëpi.

Më shumë
Detajet e produktit

Gatimi i shkëlqyeshëm fillon me prerje të shkëlqyeshme

Gatimi fillon me prerje, dhe për të punuar mirë në kuzhinë ju duhen thika që janë të mprehta, të forta dhe të lehta për tu mbajtur. Ky komplet ofron dy thikat më të gjithanshme kur bëhet fjalë për përgatitjen e vakteve të shijshme për ju dhe familjen tuaj, të dyja të bëra prej çeliku inox të klasës japoneze për mprehtësi të qëndrueshme.

Dy thika që i bëjnë të gjitha

Thika e shefit 20 cm do të perdoret në përditshmërinë tuaj për vite me rradhë për të prerë, qëruar, coptuar dhe pastruar përbërësit që ju nevojiten për pjatat që doni. Thika tjeter 15 cm është ideale për punë më precize, kur prisni pjesë më të vogla ose kur punoni me përbërës delikatë. Qoftë zbërthimi i një pule, filetimi i një peshku, copëtimi i patateve, ose prerja e lakrave dhe domateve të freskëta për sallatë, këto thika do ta kryejnë punën në mënyrë të sigurt, të pastër dhe të shpejtë.

Çelik me cilësi të lartë për performancën më të mirë

Të dy thikat janë bërë prej çeliku të pandryshkshëm japonez me cilësi të lartë, me skaje rezistente ndaj ndryshkut që qëndrojnë të mprehta. Për më tepër, secila thikë është bërë nga një copë e vetme metali, pa dorezë të veçantë për tu thyer ose copëtuar, duke siguruar që ajo të ruajë gjithmonë pamjen e saj të bukur. Lahen në pjatalarëse, për vite të tëra përdorim.

E ekuilibruar për të siguruar prerje të sigurt

Thikat janë të dizajnuara ergonomikisht për t'iu përshtatur dorës në rehati, ndërsa janë të ekuilibruara në mënyrë të përkryer për të bërë copëzimin, prerjen, qërimin dhe më të lehtë, me më pak përpjekje dhe më pak shanse për aksidente të vogla. Dizajni klasik, elegant e bën setin aq të këndshëm për t’u parë, sa është për t’u përdorur.

Thika që qëndrojnë më të mprehta, për më gjatë

Japonia ka një traditë të gjatë për të bërë thikat më të mira në botë, dhe të dyja thikat jane të mprehta që do ta bëjnë të lehtë prerjen e mishit dhe perimeve më të vështira, ndërsa është gjithashtu mjaft e mirë për detyrat më delikate të kuzhinës , nga copëtimi i mishit për një goulash te lekura e mollëve për ëmbëlsirë.

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star