Besoje ose jo, Ulje mbi ulje! 10% Ulje në shportë.

Besoje ose jo, Ulje mbi ulje! 10% Ulje në shportë.

 
[banner_timer]
 

Friteze me ajër Deluxe Noir

Sasitë kanë mbaruar
Photo
Video
-20%

Nëse pëlqeni ushqimin e skuqur, por jo kaloritë, atëherë ju duhet Air Fryer Deluxe Noir në jetën tuaj. Skuqja me ajër në vend të vajit, tiganisja jonë e hijshme e ajrit ju lejon të gatuani një larmi ushqimesh me deri në 95% më pak yndyrë, por pa dëmtuar aromën. Friteza me ajër Deluxe me fuqi 1500W, 8 funksione të paracaktuara, ekran dixhital dhe një shportë 3.5 litërsh me madhësi familjare.

Friteze me ajër Deluxe Noir

Çmimi: 12,990 Lekë


Oferta: 10,390 Lekë

Zgjidh opsionin
Nuk ka sasi. Ju lutem na kontaktoni në: 04 451 44 36
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Nëse pëlqeni ushqimin e skuqur, por jo kaloritë, atëherë ju duhet Air Fryer Deluxe Noir në jetën tuaj. Skuqja me ajër në vend të vajit, tiganisja jonë e hijshme e ajrit ju lejon të gatuani një larmi ushqimesh me deri në 95% më pak yndyrë, por pa dëmtuar aromën. Friteza me ajër Deluxe me fuqi 1500W, 8 funksione të paracaktuara, ekran dixhital dhe një shportë 3.5 litërsh me madhësi familjare.

Më shumë
Detajet e produktit

Përjetoni një mënyrë më të lehtë për gatimet e skuqura

Nuk mund ti rezitoni dot tundimit ndaj patateve të skuqura të bëra në shtëpi, por ato janë me shumë vaj dhe ndërkohë ju deshironi të ndiqni një jetesë të shëndetshme. E kemi një zgjidhje, ju prezantojmë Delimano Air Fryer Deluxe Noir, një version vizualisht dhe teknologjikisht i përmirësuar i Fritezës me ajër Pro. Gatuaj ushqime të skuqura pa u ndier në faj - thjeshte me ajër të nxehtë dhe me më pak se 95% yndyrë.

Delimano Air Fryer DELUXE Noir

Jo vetëm i shkëlqyeshëm për ata me një kuzhinë kompakte, por është ideale për këdo që përpiqet të zvogëlojë belin, por shijon një pjesë të patateve të freskëta të bëra në shtëpi ose ushqime të tjera të skuqura herë pas here. Me Delimano Air Fryer Deluxe Noir ju mund të bëni patate të skuqura pa u ndjerë në faj, patate krokante të shijshme, krahë pule dhe më shumë.

 • Delimano Air Fryer DELUXE Noir
 • Delimano Air Fryer DELUXE Noir
 • Delimano Air Fryer DELUXE Noir
 • Delimano Air Fryer DELUXE Noir

Gatime të skuqura por të shëndetshme

Ajri i nxehtë qarkullon për të gatuar ushqimin tuaj në mënyrë të barabartë, kështu që ju të mund të shijoni patate të skuqura, mish, peshk, pulë dhe ushqime deti - dhe ndryshe nga pjekësit tradicionale , nuk do të largoheni nga kuzhina juaj me aromën e gatimeve që po gatuani. Qarkullimi i ajrit të nxehtë në të gjitha drejtimet, çdo lloj ushqimi do të gatuhet në mënyrë të barabartë, i freskët nga jashtë dhe i butë në mes me vetëm një lugë çaji vaj.

Patatet e ngrira nuk kanë nevojë për vaj.

Delimano Air Fryer DELUXE Noir

8 programe te programuara

Përgatitni recetat tuaja të preferuara falë 8 programeve:

 • shkrirje
 • patate të skuqura,
 • patete te pjekura,
 • kotoleta krokante,
 • mish,
 • peshk,
 • torte,
 • tharje.

Gjithashtu mos ngurroni të përgatisni ndonjë nga recetat tuaja duke përdorur opsionin DIY, thjesht vendosni temperaturën dhe kohën manualisht.

Delimano Air Fryer DELUXE Noir

Gatim më i shpejtë deri në 25%

Ajri i nxehtë qarkullon për të gatuar ushqimin tuaj në mënyrë të barabartë, kështu që ju të mund të shijoni patate të skuqura, mish, peshk, pulë dhe ushqime deti - dhe ndryshe nga pjekësit tradicionale , nuk do të largoheni nga kuzhina juaj me aromën e gatimeve që po gatuani. Qarkullimi i ajrit të nxehtë në të gjitha drejtimet, çdo lloj ushqimi do të gatuhet në mënyrë të barabartë, i freskët nga jashtë dhe i butë në mes me vetëm një lugë çaji vaj.

Patatet e ngrira nuk kanë nevojë për vaj.

Delimano Air Fryer DELUXE Noir

Lehtësi në përdorim

Delimano Air Fryer Deluxe Noir ka disa tipare të këndshme. Ka një kohëmatës deri në 60 min, me madhësi të përmirësuar, madhësi familjare me shportë (3,5 l) për performancë më të mirë dhe perdorim më të lehtë. Veshja jo-ngjitëse siguron përdorim të përshtatshëm dhe pastrim të lehtë.

 • Delimano Air Fryer DELUXE Noir
 • Delimano Air Fryer DELUXE Noir
 • Delimano Air Fryer DELUXE Noir

Ekran dixhital me prekje i dobishëm dhe i shpejtë, vendosja e temperaturës me kohë të rregullueshme dhe ndarja me 1 buton e shportës mundëson përdorim dhe pastrimin më të lehtë. Mbyllja automatike me zë bip automatikisht parandalon djegjen e ushqimit dhe pajisjes.

Informacione Shtesë

Receta që duhet t’i provoni

Këtu janë disa ide që do t’ju shkoj goja lëng dhe do t’ju bindin se Delimano Air Fryer Deluxe Noir është një pajisje kuzhine e domosdoshme!

Delimano Air Fryer DELUXE Noir

GJOKS GJEL DETI

RRACIONE: 10
KOHA E PREGATITJES: 60 MINUTA

PËRBËRËSIT:

 • 1,8 kg gjoks gjeldeti, në kockë me lëkurë (brinjët e hequra)
 • 1 luge gjelle vaj ulliri
 • 2 lugë kripë
 • 1/2 lugë gjelle erëza për gjel deti ose pulë

PREGATITJA:

 • Me 1/2 lugë gjelle vaj marinonir të gjithë gjoksin e gjelit të detit. Lyeni të dyja anët me kripë dhe erëza, pastaj me gjysmën e lugës së mbetur të vajit lyeni pjesën e lëkurës.
 • Ngrohni fritezën me ajër në 177 °C dhe gatuajeni me lëkurën poshtë për 20 minuta, kthejeni dhe gatuajeni derisa temperatura e brendshme të jetë 70 °C (është më mirë të përdorni një termometër për të lexuar në çast) rreth 30 deri në 40 minuta më shumë, në varësi të madhësia se gjoksit te gjelit.
 • Lëreni të pushojë 10 minuta para se të servirni.
Delimano Air Fryer DELUXE Noir

SPECA TË MBUSHURA

RRACIONE: 6
KOHA E PREGATITJES: 33 MINUTA

PËRBËRËSIT:

 • 6 speca të kuq
 • 500 gr mish viçi i bluar
 • 1 lugë gjelle vaj ulliri
 • 1/4 filxhan qepë jeshile, prerë në kubikë
 • 1/4 filxhan majdanoz i freskët
 • 1/2 lugë çaji sherebele e bluar
 • 1/2 lugë çaji hudhër kripë
 • 1 misër i konservuar (kanaçe e vogël)
 • 1 filxhan (rreth 200 gr) oriz i gatuar
 • 1 filxhan salcë, më shumë për shije
 • 1/4 filxhan djathë mocarela të copëtuar

PREGATITJA:

 • Ngroheni një tigan me madhësi të mesme dhe gatuajini mishin e viçit në pak vaj derisa të bëhen mirë.
 • Kullojeni mishin dhe kthehuni në tigan.
 • Shtoni vaj ulliri, qepë jeshile, majdanoz, sherebelë, misër dhe kripë. Përziejini mirë.
 • Shtoni oriz të gatuar dhe salcë, përzieni mirë.
 • Pritini pjesën e sipërme të secilit spec dhe pastroni farat.
 • Vendoseni përzierjen në secilën prej specave dhe vendoseni në shportën e fritezës me ajër.
 • Gatuajini për 10 minuta në 180 °C në fritezë, hapeni me kujdes dhe shtoni djathë.
 • Gatuajini për 5 minuta shtesë ose derisa specat të zbuten pak dhe djathi të shkrihet.
Delimano Air Fryer DELUXE Noir

SALMON

RRACIONE: 2
KOHA E PREGATITJES: 12 MINUTA

PËRBËRËSIT:

 • 2 fileto salmoni të egër me trashësi mesatare
 • 2 lugë çaji vaj avokado ose vaj ulliri
 • 2 lugë çaji spec djeges
 • Marinojeni me kripë dhe piper të zi të trashë
 • Copa limoni

PREGATITJA:

 • Remove any bones from your salmon if necessary and let fish sit on the counter for an hour. Rub each fillet with olive oil and season with paprika, salt and pepper. Place fillets in the basket of the Air Fryer. Set the temperature at 200 °C for 7 minutes (see the tip below).
 • When timer goes off, open basket and check fillets with a fork to make sure they are done to your desired doneness.
 • Hiqni kockat nga salmoni nëse është e nevojshme dhe lereni në banak për një orë. Fërkoni secilën fileto me vaj ulliri dhe marinojeni me piper, spec djeges dhe kripë. Vendosni filetot në shportën e fritezës me ajër. Vendosni temperaturën në 200 °C për 7 minuta (shih keshillen më poshtë).
 • Kur kohëmatësi fiket, hapni shportën dhe kontrolloni filetot me një pirun për t'u siguruar që ato të jenë bërë sipas dëshirës tuaj.

KËSHILLË:

Koha për gatim do të ndryshojë për salmonin bazuar në temperaturën e peshkut dhe madhësinë e filetove tuaja. Gjithmonë vendosni fritezen me ajer për më pak kohë sesa mendoni se është më mirë derisa të mësoheni më shumë me kohën e pajisjes tuaj.

Delimano Air Fryer DELUXE Noir

KOTOLETA PULE

RRACIONE: 2
KOHA E PREGATITJES: 18 MINS

PËRBËRËSIT:

 • 675 gr chicken tenders
 • 2 vezë
 • 1 filxhan (afersisht 100 gr) miell bajame i imët (për një version pa arra, përdorni të gjithë farën e lirit të bluar)
 • 2 lugë gjelle farë liri të bluar
 • 1/2 lugë çaji kripë, hudhër
 • 1 misër i konservuar (kanaçe e vogël)
 • 1 filxhan (rreth 200gr) oriz të gatuar
 • 1 filxhan salcë, më shumë për shije
 • 1/4 filxhan djathë mocarela të copëtuar

PREGATITJA:

 • Ngrohni paraprakisht fritezën me ajër në 200 °C.
 • Thajeni pulën me letër kuzhine dhe marinojeni me pak kripë dhe piper.
 • Në një enë mesatare rrihni vezët.
 • Në një enë të gjerë të cekët, tundni miellin e bajames, farën e lirit dhe gjithë erëzat, derisa të kombinohen.
 • Zhytni copezat e pulës në vezë, pastaj zhyteni në përzierjen e miellit. Përsëriteni derisa të mbulohet e gjithë copa e pulës.
 • Spërkatni shportën e fritezes me vaj avokado dhe vendosni sa më shumë copa pule në shportë.
 • Spërkatni copat e pulës me vaj shtesë nëse është e nevojshme.
 • Skuqeni për 10 minuta, duke hedhur një herë në 5 minuta.
Të dhëna teknike
Përmasat 35x26x30 cm

Vlerësimet e klientëve 1 Vlerësime

5

1 Vlerësime

Produktet 1

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Nevila Xholi- Bake My Day Happy

www.delimano.al

Nese je i/e dyzuar per ta blere, te sugjeroj ta marreshs apo ta gjesh me ulje.
Zakonisht lexoj review-te e produkteve dhe pak here besoj se kane qene reale prej perdoruesve. Kesaj rradhe mendova te hy dhe te le nje review per kete pajisje qe e kam testuar me shume receta. Di te them me plot gojen qe eshte nje nga pajisjet me te mira qe kam blere. Kam provuar si receta te kripura ashtu edhe te embla. Se fundmi poqa nje pule te plote, ne 200 grade per 55 minuta dhe doli FANTASTIKE. Mund te them qe kam ulur ndjeshem perdorimin e furres per gatime ne sasi jo shume te medha. Gatimet kane qene te mjaftueshme per nje familje me 4 veta. Per me shume pjesetare nuk ja vlen.
Ana negative- gervishtet pak shpejt tek pjesa mbi koshin, ndoshta kur futet koshi e demton pak. gje pa zarar.

Produktet 1