Nuk keni produkte në shportë

Provo

BLACK FRIDAY ME SUPER ULJE DERI NË 70% + 10% EXTRA

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

DITA E FUNDIT E ULJEVE, nxitoni të përfitoni nga super ofertat në të gjitha produktet.

 
[banner_timer]
 

Mini Tornadica

Photo
Video
-70%

Eleminoni barërat e këqija në vende të vështira për tu arritur me Mini Tornadica të rekomanduar nga Delimano, një kultivues dore për kopshtarinë. Këmbët në formë spiralë deri në tokë, heqin barërat e këqija dhe përgatisin kopshtin tuaj për mbjellje.

Mini Tornadica

Çmimi: 2,990 Lekë


Oferta: 897 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 36
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Eleminoni barërat e këqija në vende të vështira për tu arritur me Mini Tornadica të rekomanduar nga Delimano, një kultivues dore për kopshtarinë. Këmbët në formë spiralë deri në tokë, heqin barërat e këqija dhe përgatisin kopshtin tuaj për mbjellje.

Më shumë
Detajet e produktit

Kultivoni kopshtin tuaj me një mjet që ju kursen kohë

Rritni perimet tuaja në kopshtin tuaj për ju dhe të gjithë familjen me Mini Tornadica - një kultivues dore që ju ndihmon të bëni punët e lodhshme të kopshtit më shpejt dhe shumë më lehtë!

Mini Tornadica

Shijoni ushqimin që prodhoni

Përgatitja e një vakti të shëndetshëm dhe të shijshëm për të gjithë familjen tuaj mund të jetë stresues dhe i shtrenjtë kur duhet të blini të gjithë përbërësit nga tregu. Dhe e shtrenjtë nuk do të thotë më e shëndetshme!

Gëzoni kopshtarinë relaksuese me multi-kultivuesin inovativ Mini Tornadica të rekomanduar nga Delimano Grow!

Delimano rekomandon Mini Tornadica, një kultivues inovativ dore, me të cilin mund të punoni, gërmoni ose të pastroni kopshtin tuaj ndërsa jeni në këmbë.

Mini Tornadica

Projektuar për të mbrojtur perimet tuaja dhe për të shkatërruar barërat e këqija

Tornadica e rekomanduar nga Delimano Grow u krijua për ta bërë kopshtin tuaj edhe me funksional.

Kthetrat spirale të krijuara me zgjuarsi kanë maja të rrumbullakosura dhe janë bërë për të frenuar shtresën e sipërme të tokës pa mundim.

Kthetrat janë të gjata 11 cm dhe janë nga çeliku i zbutur. Forma e tyre e veçantë nuk do të demtojë perimet tuaja, por lehtësisht heq barërat e këqija përreth tyre, veçanërisht në vendet e vështira.

Mini Tornadica

Me Mini Tornadika rekomanduar nga Delimano Grow, ju mund të:

 • Mini Tornadica

  Hiqni lehtë dhe shpejt barërat e këqija përreth bimëve

 • Mini Tornadica

  Hiqni të korrat në mënyrë të sigurt pa u përkulur dhe dëmtuar

 • Mini Tornadica

  Punoni dheun pa e kthyer tokën përreth bimëve

 • Mini Tornadica

  Bëni vrima për mbjelljen e bimëve, lule, fidanë.

Cili është ndryshimi ndërmjet Mini Tornadika dhe Tornadika?

 • Mini Tornadica

  Mini Tornadica rekomanduar nga Delimano Grow

  Është më i vogël dhe më i përshtatshëm për nxjerrjen e barërave të këqija gjatë sezonit të kopshtarisë kur farat tuaja po rriten. Për shkak të madhësisë së tij, mund ta përdorni në kopshtet e tarracave që janë më të vogla.

 • Mini Tornadica

  Tornadica rekomanduar nga Delimano Grow

  Është më i madh, më i përshtatshëm për gërmimin dhe përpunimin e tokës në hapjen dhe mbylljen e sezonit të kopshtarisë, por edhe gjatë sezonit.

  Shiko Tornadika këtu
Informacione Shtesë

8 Steps to start your own Garden

Mini Tornadica
 1. Choose the correct location
  Choose a location that has plenty of sun, space and close a water source.
 2. Decide on the vegetables
  Decide what to plant based on your space and the dimension of the grown plant. If you have an urban terrace garden you may want to restrict yourself to the base vegetables like carrots, cucumbers, peppers or beans.
 3. Prepare the soil
  Mix the soil with natural fertilizers. For the small gardens you can purchase in bulk from different suppliers.
 4. Check planting dates
  Each veggie has different growing conditions and ripening cycles, so you may want to check the dates on the package so you can plant them each depending on their season cycle.
 5. Plant the seeds
  Plant the seeds to the depth and spacing directions you can find on the package.
 6. Add water
  After planting, carefully water them to keep the soil moist.
 7. Keep the weeds out
  Watering the soil constantly may activate the growing of other herbs that can suffocate your veggie. Thus, it’s recommended you verify the growing weeds and extract them from the soil in order for your veggie to grow healthy.
 8. Harvest what you have planted
  Your harvest is ready to pick when the veggies are tender. Pick them only for using immediately afterwards. Enjoy your meal with natural and delicious veggies made by you!

Gardening on the terrace

Mini Tornadica

The question that bothers many of us these days is how useful it is to spend the free time that, by force of circumstances, we have in abundance. People who live in houses spend a lot of time arranging yards and gardens, which is very useful.

The concept of the garden on the terrace has largely come to life in urban areas. Just imagine drinking coffee on your balcony surrounded by flowers, basil, oregano, arugula, cherry tomatoes. The biggest advantage of growing vegetables on the terrace or balcony is that the garden is at your fingertips and it is easy to set aside at least half an hour for plants every day.

In addition to having great fun, it is important to note that using organic seeds and soil directly affects the quality of your diet, in addition, the taste of food produced with your own hands cannot be compared with the taste of vegetables bought in the supermarket.

That is why Delimano recommends that you use part of your free time for gardening, and in addition, he recommends a Gardening chair that will allow you to do the job without pain in your knees and back.

How to make homemade fertilizer?

Eliminate kitchen waste from your kitchen. Better said - recycle it & prepare kitchen compost out if it! Quickly prepare nutrition – full shake for your soil and get the best out of your garden! How? Just finely chop your kitchen waste in the chopper and the ˝shake˝ is done!

Use in kitchen compost:

 • Fruit & veggie scraps
 • Leaves
 • Eggshells
 • Corn cobs
 • Chicken manure
 • Coffee grounds

Never use in kitchen compost:

 • Meat
 • Bones
 • Fish scraps
 • Diseased plants
 • Fruit peels
Mini Tornadica
Të dhëna teknike
Pesha 0,70 kg

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star