LINJA E ENËVE TË GATIMIT TITANIUM LEGEND

KUR TRADITA BASHKOHET ME MODERNEN

POROSIT TANI

LINJA LEGJENDARE ËSHTË KËTU

Frymëzohuni nga tradita dhe inovacioni. Kthejeni çdo kuzhinë në një hapësirë për të zbuluar gjëra të reja, provuar dhe zotëruar aftësitë tuaja në përsosmëri dhe shndërroni çdo vakt në festë. Njihuni me linjën e enëve të gatimit Titanium Legend, linjën më të avancuar dhe më të bukur nga Delimano deri tani.

SHIKONI TË GJITHË LINJËN >>

LINJA E ENËVE TË GATIMIT TITANIUM LEGEND DO TË BËJE EDHE MË TË LEHTË JETËN TUAJ

 • Delimano

  NXEHET DERI NË 2 HERË MË SHPEJT

  Gatimi do të bëhet më i shpejtë pasi enët e gatimit Titanium Legend nxehen 2 herë më shpejt se enët e gatimit prej alumini1.

 • Delimano

  GATUANI ME MË PAK VAJ

  Veshja jo ngjitëse PPG Quantanium® ju lejon të gatuani me shumë pak vaj duke ju kursyer para dhe për t'ju ndihmuar të hani vakte më të lehta.

 • Delimano

  PËR ÇDO LLOJ SOBE

  Mund të përdoren në soba me gaz, elektrike dhe qeramike, por janë të përshtatshëm edhe për soba me induksion, mund të përdoren edhe në furrë.

 • Delimano

  LEHTËSI NË PASTRIM

  Enët mund të lahen lehtësisht me dorë, mund të lahen edhe në lavastovilje.

SHTËPIA ËSHTË RESTORANTI MË I MIRË NË BOTË

Enët e gatimit Titanium Legend janë zgjedhja perfekte për të gjithë - nga ata që ende po mësojnë se si ta duan gatimin deri tek ata që e kanë zotëruar atë. Kjo enë gatimi është bërë nga materiale cilësore dhe me përvojë që do ta bëjnë gatimin më të shpejtë, më efikas dhe më të shëndetshëm pa u ngjitur dhe djegur.

Me enët e gatimit Titanium Legend, çdokush mund të jetë një kuzhinier dhe shtëpia një restorant i klasit botëror.

FILLONI TË GATUANI SI NJË SHEF KUZHINE >>

SUKSESI I NJË RECETE ËSHTË ENA E DUHUR E GATIMIT

Të gjithë shefat e kuzhinës kanë përbërësit e tyre sekretë dhe recetat e preferuara që lënë gjurmë në pjatat që serivirin. Por ne e dimë se përbërësi sekret është dashuria që vendosni në gatim… Shijoni magjinë e krijimit dhe festoni gëzimin e ngrënies së bashku me të dashurit tuaj – enët e gatimit Delimano Titanium Legend do të kujdesen për pjesën tjetër.

Falë kombinimit të provuar të materialeve, ushqimi do të ruajë shijen e tij autentike dhe aromën origjinale – është thjesht përfekt për:

 • Delimano

  SHEFAT E RINJ PËR TË MËSUAR TË DASHUROJNË USHQIMIN

 • Delimano

  DUAR ME PËRVOJË PËR TË NDIHMUAR ME VAKTET E PËRDITSHME

 • Delimano

  EKSPLORUES TË APASIONUAR PËR TË ZBULUAR SHIJE TË REJA

 • Delimano

  KOHA KUR KENI NEVOJË PËR NJË VAKT TË BOLLSHËM

 • Delimano

  PROFESIONIST NË KUZHINË

 • Delimano

  PËR TË NDËRTUAR TRADITA TË REJA

ZGJIDHNI ENËN TUAJ TË PREFERUAR TITANIUM LEGEND >>

ÇFARË E BËN LINJËN TITANIUM KAQ PERFEKTE?

E PARA, ËSHT MATERIALI

Kombinimi i materialeve të provuara si smalti dhe çelik me karbon ndihmojnë në shpërndarjen e nxehtësisë në mënyrë të barabartë dhe ruan nxehtësinë më gjatë, duke ulur kështu konsumin e energjisë.

Me enët e gatimit Titanium Legend, çdokush mund të jetë një kuzhinier dhe shtëpia një restorant i klasit botëror.

E DYTA, INOVACIONI

Brënda enëve të gatimit Titanium Legend janë të veshura me shtresë PPG QUANTANIUM® me tre shtresa të përforcuar nga brenda. Një përzierje unike e grimcave të Titaniumit, që ka raportin më të lartë të forcës ndaj peshës midis elementeve, forcon veshjen dhe ofron mbrojtje nga gërryerja.

Veshja është me bazë uji, e fortë dhe e qëndrueshme, por prap siguron çlirim të shkëlqyeshëm, gjë që e bën atë jashtëzakonisht jongjitëse.

Delimano

E TRETA, PRAKTICITETI

Enët e gatimit Titanium Legend ju lejojnë të përgatisni një gamë të gjerë pjatash pa kufizime. Edhe ato gatimet delikate që janë të prirura të ngjiten në fund do të rrëshqasin si në gjalpë.

Falë strukturës se tyre ju mund të përdorni të gjithë tiganët, përveç tiganit të krepave në furrë. Dhe kur t'ju mbarojnë idetë, gjeni recetat e dashura të shkruara në pjesen e poshtme të enëve.

Delimano

DHE E FUNDIT, SHUMË TESTIME

Për ta bërë këto enë gatimi të zgjasin edhe për brezat e ardhshëm, ne kemi bashkëpunuar me PPG që ka mbi 135 vjet përvojë dhe e kemi testuar veshjen në shumë mënyra. Veshja jo ngjitëse PPG QUANTANIUM® i rezistoi 25.000 cikleve të testimit të gërryerjes së lagësht dhe deri në 25.000 cikleve të testimit të çlirimit.

Me këtë, ne mund të garantojmë, rezistencë të madhe ndaj gërvishtjeve dhe gërryerjeve, bukuri dhe qëndrueshmëri.

KËTË HERË MIQËSORE EDHE ME MJEDISIN GJITHASHTU

Kur projektuam këtë linjë të re Titanium Legend, kishim parasysh edhe mjedisin. Falë ndërtimit të kujdesshëm dhe procesit të përmirësuar të projektimit, është bërë me më pak burime, gjurmë më të ulëta karboni dhe janë bërë për ti rezistuar kohës.

 • Delimano

  DERI NË 50%(2) KONSUM MË I ULËT I ENERGJISË

 • Delimano

  VESHJE E PËRFORCUAR, TË FORTA DHE MË REZISTENTE PËR PËRDORIM AFATGJATË

 • Delimano

  80% MË PAK UJË ËSHTË PËRDORUR PËR PRODHIM3

 • Delimano

  70% E PAKETIMIT ËSHTË BËRË NGA MATERIALE TË RICIKLUARA

 • Delimano

  PRODHUAR NË SPANJË

1 I duhen 2'15'' tiganit për skuqje DELIMANO® Titanium Legend për të arritur temperaturën 220°C në nivelin 9 në pllakën e gatimit me induksion, krahasuar me tiganin prej alumini, i cili kërkon 7'14'' për të arritur atë temperaturë në pllakën me induksion.

2 Kur përdorni tiganin DELIMANO® Titanium Legend në krahasim me përdorimin e tiganit alumini me fund të plotë me induksion (39%) dhe fund me induksion me pika (47%) në nivelin 6 të temperaturës në pllakën e gatimit me induksion.

3 Niveli i konsumit të ujit për prodhimin e enëve tona të gatimit është 80% më i ulët se në vitin 2018.

ÇFARË THONË KLIENTËT TANË

BLINI TË SIGURTË

 • Delimano

  PAGESË E SIGURTË

  Paguani me kartë krediti ose me para në dorë – është gjithmonë e sigurt.

 • Delimano

  DËRGESA NË SHTËPI

  Porosit produktin e preferuar nga linja Titanium, dhe ne do të bëjmë dërgesen në adresën tuaj. Paguani në momentin që merrni produktin.

 • Delimano

  KËNAQËSI E GARANTUAR

  Nëse nuk jeni 100% të kenaqur, ju mund të ktheni enën tuaj dhe të rimbursoheni 100%.

 • Delimano

  JU DUHET NDIHMË?

  Na telefononi në 04 451 44 36 ose na shkruani në chat.

 • Delimano

  100% BLERJE E SIGURTË

  Ju mund të jeni të sigurt që blerja me ne është e sigurt dhe e rehatshme.

Delimano
Delimano

NE SYNOJMË TË PËRMIRËSOJMË EKSPERIENCËN

Enët e gatimit Titanium Legend janë projektuar dhe krijuar bazuar në vlerat (dhe sekretet) të përcjella brez pas brezi, por të përmiresuar edhe me përparimet moderne. Ne kemi bashkuar më të mirën e të dy botëve - veshjen e jashtme të smaltit dhe bërthamën prej çelik karboni nga enët e preferuara të gatimit të cilësisë së mirë dhe i kemi kombinuar ato me veshje jongjitëse të nivelit të lartë.

Nuk keni arsye për të hezituar, klikoni butonin më poshtë dhe porosisni tani!

ZGJIDHNI ENËN TUAJ NGA LINJA TITANIUM LEGEND