Nuk keni produkte në shportë

Provo

Transporti Falas

Transporti Falas Për porosi mbi 6.990 Lekë

Për porosi mbi 6.990 Lekë

 
 
[banner_timer]
 

Kapak Smart 26 cm

Photo
Video
-60%

Unique, airtight and see-through Smart lid let you see cooking progress without losing heat, moisture and nutrients and with absolutely no boiling over.  It allows you to cook with low pressure and steam. You can open the lid anytime during the cooking process. Cook 50% faster with 25% more vitamins than conventional cooking. Fits all posts& pans with diameter 26cm and a bit of rim.

Kapak Smart 26 cm

Çmimi: 3,490 Lekë


Oferta: 1,390 Lekë

Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 36
Produkt në gjëndje. Dorëzimi:  2-3 ditë.
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Të dhëna teknike
Më shumë

Unique, airtight and see-through Smart lid let you see cooking progress without losing heat, moisture and nutrients and with absolutely no boiling over.  It allows you to cook with low pressure and steam. You can open the lid anytime during the cooking process. Cook 50% faster with 25% more vitamins than conventional cooking. Fits all posts& pans with diameter 26cm and a bit of rim.

Më shumë
Detajet e produktit

Shpejtësi, prakticitet dhe gatim i shëndetshëm

Gatuani me zgjuarsi falë kapakut Delimano - 25% më shumë vitamina dhe 50% gatim më i shpejtë thjeshtë vetëm me një kapak! Harrojini tenxheret e mëdha e të rënda me presion, një kapak universal do të bëjë të njejtën pune duke e kombinuar me një tenxhere apo tigan me diametër 26 cm. Thjeshtë shtypni në pjesën e sipërme dhe hiqni ajrin, mund të gatuani me presion të ulët ose si zakonisht - çdo gjë është e mundur.

Më shumë vitamina në ushqimet tuaja, më pak kohë në kuzhinë

Kapaku Delimano Smart vjen me një dizjan smart, i cili mbyll në mënyrë hermetike tiganin apo tenxheren. Nuk lejon zjerjen e tepërt apo derdhjen e ushiqimit gjatë gatimit siç mund të ndodh me kapaket klasik dhe mund të përdoret edhe për gatim me avull dhe gatim të avashtë - i përshtatshëm edhe për fillestarët në kuzhinë. Tani mund të gatuani shëndetshëm duke ruajtur më shumë vitamina dhe shije, dhe gjithashtu do të kurseni edhe më shumë kohë.

Mund të gatuani me presion

Si të gjitha tenxheret me presion, kapaku ka një valvul sigurie me anë të së cilës bëhet bllokimi i presionit dhe nxjerrja e ajrit. Por ndryshe nga tenxheret me presion, ju mund ta hapni kapakun në çdo moment për të përzier apo shtuar përberës. Kapaku është me pjesë xhami ku ju mund të shikoni gjatë proçesit të gatimit.

Materiale cilësore për gatime të sigurta

Kapaku Delimano Smart është i prodhuar me materiale të cilësisë së lartë, të cilat janë shumë rezistente dhe ofrojnë performancë shumë të mirë për vite me rradhë. Struktura e kapakut është bakelit dhe silikon - materiale të cilat janë rezistente ndaj temperaturave të larta, dhe pjesa e mesit është e mbushur me një material i cili është shumë special dhe nuk lejon që xhami të thyhet.

Gatuani me zgjuarsi me kapakun Delimano Smart i cili:

 • Ju lejon të gatuani në 3 mënyra të ndryshme - tradicional, me avull ose me presion të ulët
 • Është e sigurtë në përdorim - nuk ka rrezik shpërthimi
 • Përmasë universale 26 cm - e përshtatshme për tenxhere apo tigan me buzë
 • Gatuani më shpejt dhe ruani vitamina, kurseni kohë dhe energji 
 • Është xham dhe ju mund të shikoni gjatë kohës që gatuhet
 • Mund të hapet në çdo moment për të përzier apo shtuar përbërës
 • Është e lehtë në përdorim me mekanizëm për mbyllje
 • Mund të lahet edhe në lavastovilje
Të dhëna teknike
Lahet në pjatalarëse Po
Materiali bakelite, silikon, unbreakable glass
Përmasat 26 cm

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star