Nuk keni produkte në shportë

Provo

Tenxhere 6në1 - Ceravital 24cm Top Shop

Photo
Video

Pregatisni një shumëllojshmëri ushqimesh njëherësh me Ceravital - tenxheren e qeramikës unike 6në1 me avull. Kjo tenxhere është gjithçka që ju duhet për të gatuar shëndetshëm dhe në të njëjtën kohë të gatuani në 2 kate, pra ju mund të gatuani 5 pjata të ndryshme në të njejtën kohë!

 • Gatuani njëherësh 5 pjata të ndryshme në të njëjtën kohë
 • Perfekte për të gjitha llojet e gatimit: zjerje, gatimi i ngadalte, tava të ndryshme, pjekje, gatim me avull, etj
 • Gatime të cilat ruajnë vlerat ushqyese dhe shijen
 • Veshje qeramike nuk ngjit dhe nuk gërvishtet
 • E përshtatshme për të gjitha llojet e sobave
 • Kurseni para duke kursyer enerergji kur gatuani
 • Lehtësi për tu pastruar - me një pecetë të thatë ose mund të lahet në lavastovilje
Tenxhere 6në1 - Ceravital 24cm Top Shop
Nga 13.990 Lekë Deri në
Zgjidh opsionin
Na telefono në: 04 451 44 36
 • Më shumë
 • Detajet e produktit
 • Informacione Shtesë
Më shumë

Pregatisni një shumëllojshmëri ushqimesh njëherësh me Ceravital - tenxheren e qeramikës unike 6në1 me avull. Kjo tenxhere është gjithçka që ju duhet për të gatuar shëndetshëm dhe në të njëjtën kohë të gatuani në 2 kate, pra ju mund të gatuani 5 pjata të ndryshme në të njejtën kohë!

 • Gatuani njëherësh 5 pjata të ndryshme në të njëjtën kohë
 • Perfekte për të gjitha llojet e gatimit: zjerje, gatimi i ngadalte, tava të ndryshme, pjekje, gatim me avull, etj
 • Gatime të cilat ruajnë vlerat ushqyese dhe shijen
 • Veshje qeramike nuk ngjit dhe nuk gërvishtet
 • E përshtatshme për të gjitha llojet e sobave
 • Kurseni para duke kursyer enerergji kur gatuani
 • Lehtësi për tu pastruar - me një pecetë të thatë ose mund të lahet në lavastovilje
Më shumë
Detajet e produktit

Tenxherja fantastike shumëfunksionale – gatuani 5 lloje të ndryshme pjatash në të njëjtën kohë

Dëshironi të gatuni shëndetshëm dhe të krijoni shumëllojshmëri pjatash për drekë ose darkë pa përdorur shumë tiganë, tenxhere apo tava?

Ju prezantojmë tenxheren Ceravital 6 në 1, universale dhe praktike e cila do t'ju ndihmojë të gatuani pjatat tuaja të preferuar në mënyrën më të shijshme!

Kjo tenxhere unike ju lejon të gatuni një shumëllojshmëri gatimesh dhe të gatuani me avull në të njëjtën kohë.

Cilësore, veshje qeramike që nuk ngjit duke ju siguruar një eksperiencë unike në gatim.

 • Gaz

 • Pllakë elektrike

 • Pllakë qeramike

 • Induksion

 • Halogjen

 • Furrë

Eksperiencë praktike gatimi në 2 nivele/kate

Sekreti i Ceravital është gatimi në 2 nivele/kate:

 • Niveli i parë - për gatime të zakonshme si gjellë, zjerje, pjekje.
 • Niveli i dytë - për gatim me avull.

Shikoni disa shëmbuj – mundësitë tuaja janë të panumërta!

 • Speca të mbushur me salce dhe kunguj të gatuar me avull

 • Supë me zarzavate dhe fileto peshku

 • Kulaç dhe fruta të gatuara në avull

Me element ndarës për të gatuar deri në 5 lloje të ndryshme pjatash

Një nga avantazhet e Ceravital është pikërisht avullorja e saj në të cilën ju mund të gatuani deri në 4 lloje të ndryshme pjatash në të njejtën kohë.

Përdorni elementet ndarës për të ndarë avulloren në 2, 3 ose 4 pjesë. Shtoni përbërësit, dhe vendosni avulloren mbi tenxhere, është kaq e thjeshtë!

Shëndetshëm* Plote shije* Vlera ushqimore*

Zjerje

Gatime në tavë

Pjekje buke

Gatim i avashtë

Pjekje

Gatim me avull

Material alumin dhe veshje qeramike

Veshje qeramike nuk ngjit & nuk gërvishtet

Sekreti i Ceravital është në veshjen e fortë të qeramikës e cila ka veti të shkëlqyera që nuk lejojnë ngjitjen.

Pamvarësisht se çfare jeni duke gatuar, sipërfaqja e tenxheres do të parandaloje ngjitjen. Gjithashtu është rezistente ndaj gërvishtjeve. Sipërfaqja e saj është shumë e butë dhe jo poroze, kështu pastrimi është shumë i thjeshtë.

Materiale cilësore dhe rezistente

Tenxherja është dizenjuar si një pjesë e vetme, pra dorezat janë të fiksuar dhe nuk janë me vida. Material alumin i cilësisë së lartë, e fortë dhe rezistente deri në temperaturë 250°C.

Kursen energji

Ceravital ka veti fantastike në shpërndarjen e nxehtësisë, kështu ajo do t'ju ndihmoje të kurseni energji gjatë kohës që gatuani.

Tenxherja mund të lahet në lavastovilje dhe është e përshtatshme për të gjitha llojet e sobave:gaz, elektrike, pllakë xhami dhe qeramike, halogjen dhe induksion.

1

2

3

3

4

 1. Kapak qelqi:

  • Doreza mbajtëse çelik inox
  • E fortë dhe rezistente deri në temperaturë 250°C
  • Vrimë avulli që lejon avullin të dalë nga tenxherja
  • The silicone-cased thermometer opening allows you to check the cooking temperature
  • When no thermometer is inserted, its intelligent design closes the silicone casing
 2. Avullorja:

  • Doreza të integruara
  • Mbyllje silikoni
  • Transparente, mund të kontrolloni ushqimin kur gatuani
  • Elementët ndarës ju lejojnë të ndani atë në pjesë për të vendosur lloje të ndryshme përbëresish në të njejën kohë
 3. Doreza Silikoni:

  • 2 doreza silikoni për të mbrojtur duart nga djegia
  • Rezistente ndaj nxehtësise dhe të forta
  • Dizajn modern dhe ngjyrë e bukur
 4. Tenxherja Ceravital

  • Cilësi e lartë alumini për rezultate makismale në gatim
  • E përshtatshme për të gjiitha llojet e gatimeve
  • Gjithashtu e përshtatshme edhe për në furrë (rezistente deri ne 250°C)
  • Doreza të integruar për më shumë lehtësi në kapje

DHURATË: 2 garuzhde

Tenxherja Ceravital përfshin edhe 2 dhurata - 2 garuzhde të cilat do t'ju ndihmojnë kur ju gatuani apo servirni ushqimet.

Të dyja në ngjyrë të kuqe!

Të uritur? Ja një recetë me të cilën mund të filloni:

Rizoto & Fileto peshku

Shkrini gjalpin në tenxhere në temperaturë mesatare, shtoni qepë, hudhra dhe gatuajni për 5 minuta. Shtoni orizin dhe përziejeni për rreth 2 minuta. Shtoni pak verë të bardhë dhe lëreni derisa të avullojë. Përdorni garuzhden për të shtuar lengun e mishit ose pules dhe lëreni derisa orizi të jetë zier.

Vendosni fileton e peshkut në avullore dhe shtojini erëzat si kopër, qepë pluhur, majdanoz, piper të kuq, kripë dhe hudhër pluhur. Sperkatni fileton me leng limoni. Vendoseni mbi tenxhere ndërkohë që rizoto është duke u gatuar.

Servireni rizoton me pak djath parmixhano të grirë sipër dhe fileton e peshkut.

Ju bëftë mirë!


Përbërësit:

Për rizoton:

 • 4 filxhan lëng mishi/pule
 • 4 lugë gjelle gjalp
 • 1 qepë mesatare, e prerë shumë hollë
 • 1 thelpi hudhër, e bluar
 • 1 1/2 filxhan oriz
 • 1 filxhan verë të bardhë
 • kripë, piper, djtah parmixhano i grirë

Për fileton e peshkut:

 • peshk troftë fileto
 • koper i tharë
 • qepë pluhur
 • majdanoz i tharë
 • piper i kuq
 • hudhër pluhur
 • kripë, piper
 • 2 luge gjelle lëng limoni
Informacione Shtesë

Informacione Teknike

 • Ngjyra: e kuqe

Paketimi përfshin:

 • 1 x Tenxhere Ceravital - kapaciteti 5 l, përmasa e brëndshme: 24 cm x 24 cm x 11 cm
 • 1 x kapak qelqi me vrimë për daljen e avullit
 • 2 x doreza silikoni
 • 1 x ndarje për gatim me avull
 • 2 x element ndarës
 • 1 x mbylje silikoni
 • libër recetash

DHURATE:

 • 1 x garuzhde
 • 1 x garuzhde me vrima

Vlerësimet e klientëve 0 Vlerësime

Si e vlerësoni këtë Produkt? *

1 1 yll
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star